Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laksa pieprasa premjera atvainošanos

Latvijas Austrumu robežbūvei nepieciešamo zemju privatizētājs Arnolds Laksa pēc viņa pirkumu publiskas izvētīšanas tagad gatavs zemi atdot valstij apmaiņā pret Ministru prezidenta Aigara Kalvīša un iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona atvainošanos par pārsteidzīgiem izteicieniem presē.

«…es gribētu aicināt A. Kalvīti un Ē. Jēkabsonu publiski man atvainoties par pārsteidzīgajiem izteikumiem medijos, pretī saņemot manu apņemšanos uzdāvināt Latvijas valstij zemes platības, kuras varbūt tai nākotnē būs nepieciešamas ceļu izbūvei pierobežā, protams, ar nosacījumu, ka izbūves darbu apjoms un kvalitāte iepriekš ar mums tiks saskaņota,» vakar publiski paziņoja A. Laksa. Premjera padomnieks A. Pjatkins «Neatkarīgajai» sacīja — kamēr notiek A. Laksas darījumu pārbaude, A. Kalvītis nekādus komentārus nesniegs un pašlaik atsakās atbildēt uz jautājumu, vai ir gatavs atvainoties A. Laksam.

Iekšlietu ministra preses sekretārs Krists Leiškalns norāda, ka A. Laksas iniciatīva dāvināt zemi ir apsveicama, taču tas nenozīmē, ka tāpēc nav bezkaislīgi jānoskaidro visi apstākļi, rūpīgi izanalizējot faktus. Ja A. Laksa var minēt faktus, par kuriem Ē. Jēkabsonam būtu jāatvainojas, iekšlietu ministrs nesaskata problēmas atvainoties. «Tomēr pašlaik būtiskākais ir jautājums par patiesajiem apstākļiem, vai zemes privatizācijas lietā A. Laksam bijis interešu konflikts un vai tikusi izmantota informācija, kas bija pieejama Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājam,» secina K. Leiškalns.

Arī nevalsts organizācijas medijos jau nopēlušas A. Laksas rīcību, savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ar eksdeputāta darījumu būtību vēl iepazīstas. KNAB pārstāve Diāna Kurpniece nenoliedz, ka ir prakse pārbaudīt materiālus, kuri saņemti ne tikai iesnieguma formā, bet arī tādus, ko publicē mediji. KNAB drīzumā izvērtēs «Neatkarīgās» sniegto informāciju par A. Laksas darījumiem un tad lems par pārbaudes nepieciešamību.