Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa prasa KNAB iesniegt pilnu narkologu atzinumu par atlaisto darbinieku

Pirms sākšanas skatīt bijušā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB izziņas nodaļas priekšnieka Ilmāra Bodes sūdzību par viņa nelikumīgu atstādināšanu un atbrīvošanu no amata tiesa lūgusi KNAB iesniegt to narkologu slēdzienu, kurā secināts, ka I.Bode darba vietā atradies psihotropo vielu iespaidā.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesnesis Andrejs Mihaļčenko ceturtdien sagatavošanas sēdē atsaucās uz «Dienas» publikāciju par diviem dažādiem Narkoloģijas valsts aģentūras (NVA) atzinumiem un pieļāva iespēju, ka to patiesums būtu jāpārbauda ekspertīzē.

Kā jau rakstīts, 1. martā KNAB notika incidents, pēc kura biroja izziņas nodaļas vadītājs I.Bode dienu vēlāk tika atstādināts no amata un 14. aprīlī pēc dienesta izmeklēšanas atbrīvots no darba. Lai gan premjera birojs par iemeslu tam saskata vārdā nenosauktu cilvēku nevēlēšanos redzēt I.Bodi izmeklējam lietu par tiesu izpildītāju krāpniecisku tīklu, KNAB vadība pastāv uz to, ka 1. martā viņš esot «ļaunprātīgi pārsniedzis» ārsta izrakstītā trankvilizatora devu, tāpēc uzvedies agresīvi. Gan premjers Aigars Kalvītis (TP), gan prokuratūra iepriekš atzina, ka I.Bode no amata atstādināts nepamatoti.

Caurlūkojot pušu iesniegtos pierādījumus, tiesnesis secināja, ka I.Bodes darba devējs nav iesniedzis to medicīnisko dokumentu, uz kura pamata darbinieks tika atbrīvots no amata — 17. marta NVA paskaidrojumu, kurā norādīts — I.Bode esot ļaunprātīgi pārsniedzis ārsta izrakstītā trankvilizatora devu un tāpēc 1. martā darbā atradies psihotropo vielu reibumā. Uz Dienas jautājumu, kāpēc šis dokuments netika iesniegts tiesai, KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs atbildēja, ka KNAB tiesai iesniedzis visus dokumentus, kurus uzskatīja par nepieciešamiem un pietiekamiem, bet iesniegs arī minēto NVA paskaidrojumu. Uz to, ka šādu atzinumu nav saņēmis arī I.Bode, tiesai norādīja arī viņu pārstāvošais advokāts Viktors Tihonovs, pieļaujot, ka KNAB dokumentu slēpj. Pats I.Bode, pēc V.Tihonova vārdiem, esot slimnīcā.

A.Mihaļčenko apgalvoja, ka nevar izdarīt tādu secinājumu, kādu izdarīja Diena — par pamatu I.Bodes atstādināšanai biroja priekšnieks A.Loskutovs ir izmantojis no Narkoloģijas valsts aģentūras (NVA) papildus saņemto paskaidrojumu par «ļaunprātīgu trankvilizatoru lietošanu», nevis sākotnējo ekspertīzes atzinumu, kurā bija norādīts, ka I.Bodes organismā atrastas trankvilizatora sastāvdaļas. Ja šie divi dokumenti tiesai liksies pretrunīgi, tos varētu pārbaudīt Medicīniskās aprūpes un darbspēju ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcija (MADEKKI), kas nāks klājā ar savu neatkarīgo slēdzienu, Dienai paskaidroja NVA vadītāja Astrīda Stirna.

A.Mihačenko arī uzsvēra, ka saskaņā ar Darba likumu darba devējam ir jāpierāda, ka darba uzteikums ir pamatots, tāpēc nozīmīgi ir dokumenti par I.Bodes stāvokli. Lietas iztiesāšana sāksies 24. maijā.