Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Pirmā persona» par tiesisku Latviju

Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» 12. maijā piedalījās Latvijas Republikas tieslietu ministre Solvita Āboltiņa (JL).

Ministres kundze tiešraidē TV auditorijai izklāstīja savus apsvērumus par tiesiskumu Latvijā un atbildēja uz žurnālistes Baibas Strautmanes jautājumiem. Ik frāzē bija jūtamas «Jaunā laika» politiķes rūpes un gādība par tiesu varas prestižu valstī, viņas cilvēciskā ieinteresētība un pilsoniskā stāja.

Tiesa gan, ministre vairākkārt, uzstājīgi klaušināta, nevarēja minēt ne konkrētus spriedumus, ne konkrētu tiesnešu uzvārdus, kuri ietekmējuši sabiedrības viedokli par tiesu varas korumpētību valstī. Tieši Āboltiņas kundze iepriekš aktualizēja šo jautājumu, runājot par lietu kārtību Rīgas apgabaltiesā un panākot tās priekšsēža Jāņa Muižnieka demisiju.

Daļa sarunas laika tika atvēlēta arī Latvijas–Krievijas robežlīguma sagatavošanas problemātikai. Tieslietu ministre piekrita, ka vajadzētu izmeklēt, kuri politiķi un amatpersonas vainojami šā svarīgā dokumenta parafēšanā juridiskā formā, kas tiešā pretrunā ar Latvijas pamatlikumu.

Arī «Apollo» apmeklētājiem šeit iespējams noskatīties raidījuma «Valsts pirmās personas» pilnu videoierakstu un novērtēt Solvitas Āboltiņas pausto atziņu nozīmību Latvijas valstij un pilsoņiem.