Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas deputātiem sola jaunu kompensāciju

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija ierosinās mainīt Saeimas Kārtības rulli, nosakot, ka deputāti saņem arī kompensāciju mobilo telefonu sarunu apmaksai.

Patlaban no valsts budžeta mobilās telefona sarunas tiek apmaksātas apmēram 30 deputātiem — prezidija locekļiem un komisiju vadītājiem –, kuri atkarībā no ieņemamā amata par valsts līdzekļiem mēnesī var norunāt 70 līdz 130 latus. Vēl nav izlemts, cik lielu summu varēs norunāt ierindas deputāts, taču iecerēts, ka šī summa varētu būt 30 vai 40 lati mēnesī. Deputāti šo naudu saņems neatkarīgi no tā, vai viņi lieto mobilo tālruni vai ne. Tā būs kompensācija, ko tāpat kā reprezentācijas izdevumu kompensāciju saņem visi bez izlietojuma atskaites.

Komisijas priekšsēdētājs Aigars Pētersons («Jaunais laiks») sacīja, ka šādā gadījumā mobilo telefonu izdevumus ir vieglāk administrēt. Ja apmaksātu tikai reālo patēriņu, Saeimas finansistiem būtu vairāk darba.

A. Pētersons uzsvēra, ka jaunās kompensācijas parlamentāriešiem neprasīs lielākus izdevumus no valsts budžeta. Kopš 2003. gada novembra pēc komisijas ierosinājuma Saeimā noritējis stacionāro telefonu izdevumu audits, kad visas no parlamenta veiktās telefona sarunas tika uzskaitītas. 2004. gadā audits palīdzējis ietaupīt gandrīz 40 000 latu. Proti, no 190 000 latu, kas bija paredzēti sakaru izdevumiem, izlietoti tikai 151 505 lati. Šo summu turpmāk paredzēts novirzīt mobilo telefonu sarunu kompensēšanai. «Katram deputātam Saeimā ir savs stacionārais tālrunis, taču deputāti to izmanto reti, jo bieži atrodas ārpus sava kabineta, tāpēc ir normāli, ja daļa telefonsarunām paredzētā nauda tiks izlietota mobilajām sarunām,» skaidroja A. Pētersons.

Jāpiebilst, ka šāda ideja komisijā radās jau pērnā gada februārī, taču tad nebijis «politiska atbalsta» tās īstenošanai.

Patlaban visi deputāti saņem reprezentācijas izdevumu kompensāciju, kas ir 85 lati mēnesī. Uzrādot attaisnojošus dokumentus, deputāti var saņemt dzīvojamās telpas īres kompensāciju līdz 306 latiem mēnesī, kā arī transporta izdevumu kompensāciju līdz 140 latiem mēnesī. Līdz ar to daļa deputātu kompensācijās vien saņem ap 500 latiem mēnesī.