Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaspars Lakševics: Stiprākie iekļūst pusfinālā

Kaut arī ļoti aizraujošās cīņās, tomēr bez īpašiem pārsteigumiem aizritējušas pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēles — nākamajā kārtā iekļuva komandas, kuras pēc otrā posma sacensībām ieņēma augstākas vietas savā grupā: Kanāda, Čehija, Zviedrija un Krievija.

Divas no šīm komandām — Kanāda un Zviedrija — pusfinālā iekļuva arī pērn (un aizpērn), kur ne bez pūlēm, tomēr spēja pieveikt savas pretinieces — ASV un Slovākijas valstsvienības — un otro gadu pēc kārtas iekļūt finālā, kur otro gadu pēc kārtas pārāki izrādījās kanādieši — 5:3 (aizpērn 3:2 pagarinājumā).

To, vai vēsturei lemts atkārtoties, rādīs rītdienas, 14. maija, mači, tomēr gribētos prognozēt, ka varbūtība ir diezgan augsta. Proti, pusfinālos tiksies Kanādas un Krievijas, kā arī Zviedrijas un Čehijas izlases, bet pagaidām daudz pārliecinošāk izskatās tieši F grupas komandas Kanāda un Čehija. Jā, kanādieši tikai pašās trešā perioda beigās izrāva laimīgu uzvaru spēlē ar slovākiem, un zviedri «tikai» ar 2:1 pārspēja nepiekāpīgo Šveices valstsvienību. Tomēr jāatceras, ka Krievijas un Čehijas izlases pusfinālā iekļuva, tikai pateicoties veiksmei pēcspēļu soda metienu sērijās, kur pirmie ar 3:2 pārspēja Somiju, bet čehi ar 1:0 — ASV (precīzs bija jau pirmais Martina Ručinska «bullītis»).

Kanādas un Krievijas komandām ir kāda kopīga iezīme — šo valstu hokeja resursi ir tik plaši un neizsmeļami, ka valstsvienībās spēj pulcēt teju vai vienīgi pirmā lieluma zvaigznes, taču atšķirībā no krieviem kanādiešu treneri zvaigznes spēj saliedēt vienotā komandā, un šim faktoram čempionāta izšķirošajā fāzē var būt milzīga nozīme. Tāpat nevar neatzīmēt Kanādas izlases fantastisko rādītāju vairākuma realizācijā — katra trešā reize, kad pretinieks pārkāpj noteikumus, tiek sodīta.

Savukārt pie Zviedrijas izlases plusiem pret čehiem varam minēt komandas spēli (ar to skandināvi vienmēr bijuši pazīstami), kā arī saviem līderiem Danielu Alfredsonu, Niklasu Kronvalu, Henriku Zetebergu, brāļus Danielu un Henriku Sedīnus, kas izšķirošos brīžos vienatnē spēj uzņemties atbildību un izšķirt mača likteni. Čehijas izlasē, izņemot Jaromiru Jāgru, šādus spilgtus izpildītājus šogad neredz.