Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ventas» parādi sasnieguši jau 50 000 latu

Latvijas Futbola federācija (LFF) sākusi saņemt vēstules par kluba «Venta» iekrātajiem parādiem. Nav skaidrs, kad tos varētu samaksāt, jo Ventas vadība joprojām pazudusi bez vēsts.

Runas par Kuldīgas «Ventas» parādiem klīda jau sen, bet tagad tās sāk iegūt dokumentāru apstiprinājumu. Latvijas Futbola federācijas vadība «Neatkarīgajai» pavēstīja, ka saņēmusi vēstules ar finansiālām pretenzijām pret mūsu virslīgas klubu no Jaroslavļas «Šiņņik» un Ļvovas «Karpati» par neapmaksātajiem futbolistu transfēriem, kā arī no viesnīcas «Lielupe» par nenosegtajiem komandas uzturēšanās izdevumiem.

Atgādināsim, ka «Ventas» vadība no «Šiņņik» ieguva uzbrucēju Ģirtu Karlsonu, bet no minētā Ukrainas kluba — vārtsargu Maceju Nalepu un aizsargu Juriju Benjo. Var nojaust, ka «Venta» palikusi parādā iespaidīgas summas. No viesnīcas «Lielupe» federācijā saņemts rēķins par apmēram 8000 latu, bet komanda pirms tam dzīvojusi arī citur. Piemēram, par uzturēšanos «Maritim Park Hotel» Kuldīgas klubam joprojām ir iespaidīgs parāds — 11 344 lati (tas bija jāsamaksā jau līdz februāra beigām).

Runājot par šīm vēstulēm, LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis teica: «Tā jau vairs nav mūsu kompetence. Tās ir tiesu lietas. Mēs varam atrisināt vienīgi tos jautājumus, kas saistīti ar futbolu, piemēram, piešķirt brīvā aģenta statusu spēlētājiem.» Federācija var informēt kluba vadītājus par saņemtajām pretenzijām, bet pašlaik to nav iespējams izdarīt, jo «Ventas» prezidents Jānis Fridrihsbergs un ģenerālmenedžeris Ross Štins jau desmit dienas pazuduši bez vēsts. Mežeckis pastāstīja, ka pēdējo reizi runājis ar šiem «Ventas» amatvīriem 25. aprīlī, kad viņi tika izsaukti uz audzinošām pārrunām pēc virslīgas pirmajām spēlēm. «Neko nezinu par to, kur viņi atrodas pašlaik. Pēc neoficiālām ziņām, viņi varētu parādīties Latvijā nākamnedēļ.«

LFF vadībai jākontrolē tajā esošie klubi, taču Mežeckis uzsver, ka šī kontrole neizpaužas tik lielā mērā, lai federācija atbildētu par visām finansiālajām saistībām un saimnieciskajām darbībām. «Par to, ka tagad izpildīsim kādas no «Ventas» saistībām, varētu runāt, ja mēs būtu devuši attiecīgu garantijas vēstuli. Citādi — uz federāciju varēs sākt pienākt vēstules, piemēram, no veikaliem, kuros kāds klubs nopircis autobusu, bet nebūs par to samaksājis, un tas ir jādara mums. Vai var nopirkt autobusu vai jebkādu citu preci, nesamaksājot veikalā?!» Šādu garantiju izsniegšana nav kaut kas neiespējams — agrāk LFF to ir darījusi, galvojot par mūsu vadošo klubu atsevišķiem rēķiniem, kurus nepieciešamības gadījumā varēja nosegt ar UEFA kompensācijām par līdzdalību Eirokausos.

Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, federācijas vadībā tiek apspriesta ideja par naudas piešķiršanu «Ventai» steidzamiem maksājumiem no šīs sezonas virslīgas balvu fonda. Mežeckis gan nepiekrīt šādai domai. «Ja klubs nenospēlēs visu čempionātu, tad nebūs īsti pareizi, ja mēs ar šo naudu tagad sāksim maksāt tā parādus. Teorētiski tas ir iespējams, tomēr šī nauda nāk no prēmiju fonda, kas paredz noteiktu summu atkarībā no izcīnītās vietas.«

Jāpiebilst, ka prēmijas par izcīnītajām vietām virslīgā nebūt nav iespaidīgas. Piemēram, par septīto vai astoto vietu — tikai 2000 latu, par piekto vietu — 3000 latu. Viens no primārajiem uzdevumiem būtu vienoties par spēļu laukuma īri, bet «Ventai» jau tagad Ventspils olimpiskajā centrā ir iekrājies apmēram 5000 latu liels parāds.

Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas «Ventas» kopīgie parādi sasniedz 50 000 latu, neskaitot atalgojumu komandai.