Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu par autovadītāju apliecību pārdošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām par koruptīvām darbībām saistībā ar autovadītāja apliecību pretlikumīgu izsniegšanu, portālu «Apollo» informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļa.

Realizējot ilgstošu operatīvi tehnisko pasākumu kompleksu, ir iegūta informācija par personu grupas izdarītām noziedzīgām darbībām. Trīs CSDD darbinieki un divu autoskolu vadītājas pēc iepriekšējas vienošanās par atlīdzību organizēja vairāku autovadītāju apliecību nelikumīgu izsniegšanu, tādējādi neievērojot noteiktās procedūras, lai persona iegūtu tiesības vadīt transportlīdzekļus un piedalīties ceļu satiksmē.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka autoskolu vadītājas piedāvājušas personām par noteiktu atlīdzību nodrošināt «B» kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanu, neievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, proti, bez eksāmenu kārtošanas teorijā un praktiskajā transportlīdzekļa vadīšanā autoskolā un CSDD. Daļu no saņemtā kukuļa summas starpnieki nodeva tālāk valsts amatpersonai.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka autoskolas vadītāja saskaņā ar iepriekš panākto vienošanos nodevusi CSDD Kvalifikācijas daļas darbiniekam fiktīvi sagatavotos dokumentus un daļu no 885 latu kukuļa, lai kāda persona iegūtu «B» kategorijas autovadītāja apliecību, faktiski nekārtojot attiecīgos eksāmenus. Krimināllietā pierādīts, ka CSDD Kvalifikācijas daļas darbinieks vienojies ar CSDD Jelgavas nodaļas vadītāju, kad un kur personai jāierodas saņemt autovadītāja apliecību.

Analoģiskā veidā par 600 latu lielu kukuli tiesības ir ieguvusi vēl kāda persona, kura krimināllietas ietvaros tika aizturēta par kukuļdošanu.

KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pret abām autoskolu vadītājām pēc Krimināllikuma (KL) 322. panta otrās daļas par starpniecību kukuļošanā atkārtoti, turklāt pret vienu no tām — arī pēc KL 321. panta pirmās daļas par kukuļa daļas piesavināšanos.

Savukārt pret CSSD Kvalifikācijas daļas darbinieku KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pēc KL 320. panta otrās daļas par kukuļņemšanu, kas izdarīta atkārtoti, bet pret CSDD Jelgavas nodaļas vadītāju un vienu no nodaļas darbiniekiem — pēc KL 318. panta pirmās daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.