Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rudzu maizi pasludina par Latvijas gada produktu

Šodien Latvijas Maiznieku biedrības 5. konferencē «Rudzu maize — vakar, šodien, rīt» zemkopības ministrs Mārtiņš Roze, pēc maiznieku ierosinājuma, rudzu maizi pasludināja par Latvijas gada produktu, portālu «Apollo» informēja Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa.

Roze, tiekoties ar Latvijas maizniekiem, aktualizēja rudzu maizes būtisko nozīmi ikviena cilvēka ikdienas uzturā, aicinot nākotnē rudzu maizi popularizēt gan Latvijas iedzīvotāju vidū, gan ārpus Latvijas robežām.

Latvijas maiznieku konferencē, kas notika Zemkopības ministrijā, tika pārrunāts Latvijas maiznieku pirmais gads Eiropas Savienībā (ES), apspriesta rudzu audzēšana un pārstrāde Latvijā, jaunākās tendences rudzu miltu ražošanā, rudzu maizes nozīme cilvēka uzturā, analizētas maizes eksporta iespējas uz ES un citām valstīm, tika diskutēts par rudzu maizes popularizēšanu Latvijā un pasaulē, kā arī jaunākās ES direktīvas un noteikumi pārtikas ražotājiem. Dalībnieki atzina, ka maizniekiem jāstrādā aktīvi un jābūt vienotiem. Konferences laikā notika arī īstas latviešu rudzu maizes degustācija.