Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavpils rajonā izsludina ārkārtas situāciju

Sakarā ar lielajiem lietavu nodarītajiem postījumiem Daugavpils rajona padome izsludinājusi rajonā ārkārtas situāciju, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pašlaik Daugavpils rajonā zem ūdens atrodas jau aptuveni 1200 ha zemes, tostarp sējumi, ganības un pļavas. Par iemeslu lauku teritoriju applūšanai kļuvusi zemes nespēja uzsūkt visu izkritušo nokrišņu daudzumu, kā arī pārplūdušās mazās Daugavpils rajona upītes un notekgrāvji. Visvairāk no dabas stihijas cietuši Ilūkstes novada, Dvietes un Līksnas pagasta zemnieki.

Lietus ūdeņi radījuši bojājumus arī vairākiem valsts un vietējās nozīmes ceļiem un tiltiem. Šī iemesla dēļ tuvākajā laikā plānots ierobežot smagā transporta kustību vairākos ceļu posmos, tostarp Ilūkste-Subate un Dviete-Subate.

Daugavpils domes speciālists civilās aizsardzības jautājumos Vladislavs Ruskuls aģentūrai LETA pastāstīja, ka, pārplūstot Lauceses upei, Daugavpilī starp Komunālo un Brjanskas ielu zem ūdens nonākuši mazdārziņi vairāku desmitu hektāru platībā. Savukārt augstie gruntsūdeņi kļuvuši par iemeslu ūdens ieplūšanai vairāku dzīvojamo māju pagalmos.

Jēkabpils un Krāslavas rajonā situācija nav tik bēdīga un tur par ārkārtas situācijas izsludināšanu pagaidām netiek lemts.

Jau ziņots, ka Jēkabpils rajona Dunavas pagastā lietusūdeņi applūdinājuši kādu piebraucamo ceļu, kā dēļ pa sauszemi nav iespējams piekļūt dzīvojamajai mājai.

Jēkabpils rajona padomes civilās aizsardzības un darba aizsardzības dienesta vadītājs Ivars Līcis aģentūrai LETA pastāstīja, ka no evakuācijas mājas iemītnieki atteikušies, jo viņiem esot ferma ar mājlopiem, kuriem nepieciešama regulāra aprūpe. Izslaukto pienu piena savācējiem mājinieki piegādājot ar laivu.

Stipro lietavu dēļ sākusies arī Prižu krasta noslīdēšana Jēkabpils rajona Krustpils pagastā. Aptuveni 30 metrus augstais Daugavas krasts, pēc Līča teiktā, slīdot regulāri. Prižu krasta noslīdēšana pašlaik apdraudot astoņas vēl padomju laikā celtās mājas. Apdraudēto māju iedzīvotāji būtu gatavi pārcelties uz dzīvi citā vietā, taču to izdarīt viņiem liedzot līdzekļu trūkums.

Aptuveni 25 hektāru platībā Dunavas pagastā ir applūdināti arī pavasara sējumi.

Krāslavas rajonā lietus izskalojis Tartakas ezera slūžas, tiltu pāri Rudņas upei un piecus elektropārvades stabus. Sagruvušais tilts liedzis iespēju piekļūt trim mājām. Krāslavas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki devušies izbraukumā, lai iegūt plašāku informāciju par plūdu situāciju rajonā, aģentūru LETA informēja dienesta priekšnieks Andrejs Smirnovs.

Par kritisko ūdens līmeni Jēkabpilij tiek uzskatīti 6,3 metri, bet Daugavpilij — 9,4 metri.