Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptur Apvienotās sociāldemokrātiskās labklājības partijas darbību

Par Politisko organizāciju (partiju) likuma prasību nepildīšanu tiesa apmierinājusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūgumu un apturējusi Apvienotās sociāldemokrātiskās labklājības partijas darbību uz sešiem mēnešiem, interneta portālu «Apollo» informēja KNAB  Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļa.

KNAB saņēmis Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas 2005. gada 10. maijā sastādīto pilno spriedumu, kurā konstatēts, ka partija nav izpildījusi KNAB 2004. gada 11. marta lēmumu par pretlikumīgi saņemto ziedojumu Ls 3 337,90 atmaksāšanu un precizēto ziedojumu sarakstu iesniegšanu.

KNAB lēmums netika izpildīts arī pēc termiņa pagarinājuma un pat pēc atkārtota brīdinājuma nosūtīšanas.
Veicot Apvienotās sociāldemokrātiskās labklājības partijas 2002. gadā saņemto ziedojumu likumības pārbaudi, KNAB konstatēja, ka kalendārā gada laikā no vienas fiziskas personas partija ir saņēmusi ziedojumus kopumā Ls 11 137,90, kas pārsniedz ar likumu atļauto 10 000 latu ierobežojumu. Savukārt trīs ziedojumi kopumā Ls 2 200 pretrunā ar likumu bija iemaksāti partijas kasē, nevis bankas kontā.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu Birojam uzlikts pienākums ierosināt politiskās organizācijas darbības apturēšanu tiesas ceļā, ja tā noteiktajā termiņā neizpilda likuma prasības.