Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti iepazīstas ar cietumu problēmām

Pēc Centrālcietuma apmeklējuma tieslietu ministre Solvita Āboltiņa (JL) un Saeimas Juridiskās un Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputāti konstatēja, ka galvenā problēma, kurai cietumos ir jāpievērš uzmanība, ir drošība, aģentūru LETA informēja tieslietu ministres preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Deputāti cietumā viesojās neilgi pirms tam, kad tiks skatīta ieslodzījuma vietu attīstības koncepcija. Deputāti konstatējuši, ka cietumos lielāka uzmanība ir jāpievērš drošībai, izglītībai un medicīnai, lai ieslodzītie, iznākot no cietuma, spētu adaptēties sabiedrībā un nenostātos atkal uz noziedzības ceļa.

Šī bija pirmā reize Latvijas neatkarības laikā, kad uz cietumu dodas Saeimas deputātu delegācija.

Jau ziņoja, ka jaunā ieslodzījuma vietu attīstības koncepcija paredz veikt vairāku Latvijas ieslodzījuma vietu paplašināšanu un rekonstrukciju.

Valdībā apstiprinātā ieslodzījuma vietu koncepcija paredz rekonstruēt astoņus cietumus, trijās ieslodzījuma vietās tiek plānots uzcelt jaunus korpusus, bet četros cietumos atjaunos kanalizācijas un energoapgādes sistēmas.