Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa uz pusgadu aptur Žuravļova partijas darbību

Apvienotā sociāldemokrātiskā labklājības partija pusgadu nevarēs aģitēt, piedalīties vēlēšanās, reklamēt sevi un organizēt publiskus pasākumus, jo tiesa uz sešiem mēnešiem apturējusi partijas darbību, aģentūrai BNS pastāstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sabiedrisko attiecību speciālists Andris Vitenburgs.

Rīgas Centra rajona tiesa par KNAB prasību nepildīšanu apturējusi partijas darbību uz pusgadu. Partija nebija izpildījusi KNAB lēmumu par pretlikumīgi saņemto 3337,90 latu ziedojumu atmaksāšanu un precizēto ziedojumu sarakstu iesniegšanu.

KNAB lēmums netika izpildīts arī pēc termiņa pagarinājuma un pat pēc atkārtota brīdinājuma nosūtīšanas.

Vitenburgs norādīja, ka, pārbaudot partijas 2002. gadā saņemto ziedojumu likumību, KNAB konstatēja, ka partija gada laikā no viena cilvēka saņēmusi 11 137,90 latu, kas pārsniedz ar likumu atļauto 10 000 latu ierobežojumu. Savukārt trīs ziedojumi kopumā par 2200 latiem bija iemaksāti partijas kasē, nevis bankas kontā, kā to paredz likums.

Ja partija spriedumu nepārsūdzēs, tas stāsies spēkā 30. maijā.

Partijas vadītājs Juris Žuravļovs aģentūrai BNS sacīja, ka vēl domās par sprieduma pārsūdzēšanu, «jo mazliet laika vēl ir». Viņš sacīja, ka KNAB pieprasītā summa esot «nepareizi aprēķināta».