Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latgalē turpina līt; Daugavā paaugstinās ūdens līmenis

Šodien Daugavpils pusē joprojām līst lietus un turpina celties ūdens līmenis upēs, aģentūrai LETA pastāstīja Daugavpils rajona padomes speciālists civilās aizsardzības jautājumos Jānis Pudāns.

Kā aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras Hidroloģisko prognožu daļā, Daugavā no Piedrujas līdz Jersikai ūdens līmenis cēlies par aptuveni 25–27 centimetriem.

Ūdens līmenis turpina paaugstināties arī citās Latgales upēs. Piemēram, Dubnā ūdens līmenis atsevišķos posmos paaugstinājies par 15 centimetriem. Pašlaik Daugavpils rajonā ūdens ierobežojis piekļuvi aptuveni 20 mājām. Taču pagaidām cilvēku evakuācija neesot nepieciešamam, teica Pudāns.

Kā ziņots, Sakarā ar lielajiem lietavu nodarītajiem postījumiem Daugavpils rajona padome rajonā izsludinājusi ārkārtas situāciju.

Visvairāk no dabas stihijas cietuši Ilūkstes novada, Dvietes un Līksnas pagasta zemnieki.

Lietus ūdeņi radījuši bojājumus arī vairākiem valsts un vietējās nozīmes ceļiem un tiltiem. Šī iemesla dēļ tuvākajā laikā plānots ierobežot smagā transporta kustību vairākos ceļu posmos, tostarp Ilūkste-Subate un Dviete-Subate.

Par kritisko ūdens līmeni Daugavpilij tiek uzskatīti — 9,4 metri. Pašlaik pēc Pudāna teiktā līmenis ir 5,84 metri.