Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas mērs grasās pirkt multihalli

Rīgas mērs Aivars Aksenoks piektdien nāca klajā ar kārtējo zibensideju — dome varētu pārņemt īpašumā daudzfunkcionālo halli Skanstes ielā. Pēc aptuvenām aplēsēm, šā objekta uzturēšana gadā izmaksātu vairāk nekā miljons latu.

Ko pašvaldība ar to iesāktu — nav skaidrs arī pašam mēram, turklāt to visu nāktos segt no rīdzinieku kabatām, kas pašu šo pirkšanas ideju padara bezjēdzīgu.

Partijas Jaunais laiks (JL) domes frakcijas sēdē vakar tika apliecināts «nedalīts atbalsts 2006. gada pasaules hokeja čempionāta [Rīgā] norisei, tāpēc mērs Aivars Aksenoks jau ir uzsācis sarunas ar SIA Merks un darbu pie dokumentu sagatavošanas, lai halli iegūtu Rīgas pilsētas īpašumā», informēja domes priekšsēdētāja preses sekretāre Laila Spaliņa.

Viņa gan īsti nevarēja paskaidrot, ko pašvaldība, pēc mēra domām, ar šo halli iesāktu. Pēc L. Spaliņas teiktā, halli varētu atpirkt no SIA Merks «par salīdzinoši zemām summām» vai varbūt arī saņemt kā dāvinājumu, jo pilsēta par zemu cenu pārdevusi uzņēmējiem lielu zemes platību Skanstes ielā, ko var uzskatīt par domes investīcijām čempionāta norisē. Galvenais — saglabāt šo halli «kā visiem pieejamu infrastruktūras objektu», skaidroja preses sekretāre, gan atzīstot, ka konkrētu plānu par halles iespējamo izmantošanu un apsaimniekošanu mēram nav.

Šāds paziņojums JL sadarbības partneriem domē bijis kā zibens spēriens. Rīgas domes Pilsētas īpašumu un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks izteicās, ka atturēsies komentēt izteikumus, ar kuriem nav iepazīstināti pārējie domes koalīcijas partneri.

Andris Ameriks bilda, ka mēra paziņojums ir stipri pārsteidzīgs, jo halles uzturēšana gadā var izmaksāt vairāk par miljons latiem, kurus «no budžeta upurēt diez vai būtu gudri».

Piemēram, līdzīga rakstura objekts Tallinā — Saku Suurhall — kā uzņēmums jau divreiz atzīts par maksātnespējīgu, kas liecina, ka superhalles uzturēšana un apsaimniekošana nav finansiāli izdevīga lieta.

Vicemērs Andris Ārgalis vispār atteicās noticēt minētajam A. Aksenoka ziņojumam. «Domes koalīcija satiekas turpat divreiz dienā, runā par dažādākajām lietām, bet par tik nopietnu jautājumu nav bijis nevienas sarunas. Man pat liekas, ka kāds vienkārši palaidis pīli,» A. Ārgalis joprojām bija neticīgs. Izdzirdot, ka par mēra plāniem oficiāli masu saziņas līdzekļiem pavēstījusi A. Aksenoka preses sekretāre, domes priekšsēdētāja vietnieks turpināja prātot: «Varbūt Alpu kalnos informācija nepareizi novibrējusi, Aksenoka kungs taču tomēr ir garā līdzsvarots salīdzinājumā ar Ārgali.» Kā zināms, A. Aksenoks pašlaik ir Austrijā un darbā būs tikai pirmdien. Rezumējot savu ironisko tirādi, A. Ārgalis atzina, ka ir šokēts par mēra pēkšņo ideju, jo nav skaidrs, no kādiem finanšu avotiem dome varētu atpirkt halli, turklāt budžets tad saņemtu smagu triecienu.

SIA Merks sabiedrisko attiecību konsultants Arnis Lapiņš bilda, ka nav saņemti oficiāli piedāvājumi no pašvaldības. «Ja domājam par halles apsaimniekošanu nākotnē, tad pastāv arī šāda iespēja, ka to varētu darīt pilsēta. Pašlaik svarīgākais ir laikā pabeigt halles būvniecību un atbilstošā līmenī sarīkot pasaules hokeja čempionātu,» teica A. Lapiņš.

Rīgas dome vakar daudzfunkcionālās halles būvniekam SIA Merks izsolē pārdeva vairāk nekā desmit hektārus zemes par 2,7 miljoniem latu. Pārdoti četri atsevišķi zemesgabali otrpus ielai no jaunceļamās halles. Vienīgais izsoles pretendentu atlases nosacījums bija spēkā esoša vienošanās ar Latvijas Hokeja federāciju par 2006. gada pasaules hokeja čempionātam nepieciešamās daudzfunkcionālās halles būvniecību, tātad vienīgais izsoles dalībnieks varēja būt tikai un vienīgi Merks. Par izsolāmajiem zemesgabaliem domei bija ķīviņš ar mazdārziņu apsaimniekotājiem, bet Administratīvā apgabaltiesa noraidījusi Lapeņu dārzu asociācijas lūgumu aizliegt darījumus ar šo zemi.

Pēc A. Aksenoka domām, pašreizējā situācijā jaunā sasaukuma dome ir kā ķīlnieki, jo «iepriekšējās domes koalīcija pēdējā brīdī pieņēmusi virkni izšķiroši svarīgu lēmumu par zemes atsavināšanu par smieklīgām cenām». Šo četru zemesgabalu tirgus vērtība pēc domes pasūtītā novērtējuma ir aptuveni 9 miljoni latu, bet dome izsoles rezultātā iegūs mazāku summu, norāda mērs. Taču «izsoles apturēšana nebūtu pieļaujama, jo šī rīcība apdraudētu 2006. gada hokeja čempionāta norisi Rīgā».

A. Ameriks gan norādīja, ka halles celtniecība ir dotējams pasākums, tāpēc arī pašvaldība tik lēti atdevusi zemi blakus hallei, lai iesaistītos hokeja čempionāta glābšanā.