Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Robežsargiem saistībā ar Buša vizīti bijis daudz darba

Valsts robežsardze (VRS), saistībā ar ASV prezidenta Džordža Buša vizīti gandrīz divus mēnešus strādājot pastiprinātā režīmā, par dažādiem pārkāpumiem aizturējusi 1392 cilvēkus, no kuriem 110 bija dažādu valstu tiesībsargājošo struktūru meklēšanā.

No visiem meklēšanā izsludinātajiem, kurus šajā laikā aizturēja robežsargi, 88 ir Latvijas iedzīvotāji, 54 no viņiem meklēti par izvairīšanos no obligātā militārā dienesta. Vairāk nekā puse aizturēto Latvijas iedzīvotāju nodoti Valsts policijai (VP), bet citiem izsniegtas pavēstes par ierašanos policijā un viņi atbrīvoti. Pārējie meklēšanā izsludinātie bija Lietuvas, Igaunijas un Krievijas pavalstnieki.

VRS priekšnieks Gunārs Dāboliņš aģentūrai BNS atzina, ka Latvijas robežsargu redzeslokā šajā laikā nav nonākuši ar terorismu saistīti cilvēki. Vienīgās galvassāpes robežsardzes priekšniekam esot sagādājuši divi interpola meklēšanā izsludināti Lietuvas pilsoņi, kurus Latvijas robežsargi Rīgas lidostā aizturēja tieši Buša ierašanās dienā Latvijā 6. maijā.

«Es gan nezinu, tieši par ko viņus interpols meklēja, taču fakts paliek fakts — kas viņiem Rīgas lidostā bija meklējams tieši tajā dienā, kad Latvijā ieradās ASV prezidents?» klāstīja Dāboliņš. Viņš norādīja, ka «ne jau katru dienu» Latvijas robežsargi aiztur interpola meklētos.

VRS Preses un sabiedrisko attiecību dienesta sniegtā oficiālā informācija liecina, ka 6. maijā Rīgas lidostā robežsargi aizturēja no Nīderlandes ieceļojošu Lietuvas pilsoni, 1979. gadā dzimušo Andrju K., kurš no 2004. gada februāra atrodas interpola meklēšanā. Tāpat lidostas robežpunkta darbinieki šajā dienā aizturēja no Lielbritānijas ieceļojošu Lietuvas pilsoni, 1983. gadā dzimušo Mindaugu P., kurš interpola meklēšanā bija no 2003. gada janvāra.

Aģentūras BNS rīcībā esošā informācija liecina, ka vecāko no aizturētajiem kaimiņvalsts pilsoņiem, kuru meklēja par narkotiku kontrabandu un kuram bija izdots Eiropas Savienības (ES) apcietinājuma orderis, Valsts policija paturēja apcietinājumā un tuvākajā laikā izdos interpolam. Savukārt otrs lietuvietis meklēšanā bija izsludināts par laupīšanu, taču viņam ES apcietinājuma orderis nebija izdots, tāpēc policijai viņu nācās atbrīvot un šobrīd vīrietis izraidīts no Latvijas.

Saistībā ar Buša vizīti noteiktais pilnās robežkontroles periods Latvijā ilga no 24. marta plkst.8 līdz 8. maija plkst.21.