Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lagzdiņš: JL stingrāk jāvērtē Āboltiņas rīcība

Partijai «Jaunais laiks» būtu stingrāk jāvērtē tieslietu ministres Solvitas Āboltiņas (JL) rīcība, jo tieši partija, deleģējot ministrus, ir politiski un morāli atbildīga par viņu rīcību un izteikumiem, aģentūrai LETA teica Saeimas Tautas partijas frakcijas vadītājs Jānis Lagzdiņš.

Jau ziņots, ka jautājums par situāciju Rīgas apgabaltiesā ir radījis saspīlējumu Tautas partijas (TP) un «Jaunā laika» (JL) attiecībās. TP pārmet Āboltiņai neargumentētu vēršanos pret tiesnešiem, savukārt JL aizstāv savu ministri.

Lagzdiņš atturējās runāt par iespējamo Āboltiņas demisijas pieprasīšanu, apgalvojot: ja līdzīgā situācijā atrastos kāds no TP ministriem partijas valde notikušo nopietni izvērtētu. Viņš noraidīja pieņēmumu, ka TP varētu būt bail atlaist kādu no koalīcijas partneru deleģētajiem ministriem, tādējādi nopietni apdraudot valdības pastāvēšanu.

Savukārt JL frakcijas vadītājs Kārlis Šadurskis pauda viedokli, ka TP nevēlēsies šo gadījumu izmantot, lai šķobītu valdības stabilitāti. Tas notiktu, ja Kalvītis pieprasītu Āboltiņas demisiju. Politiķis šādu vēlmi no koalīcijas partneriem nejūtot.

Šadurskis aizstāvēja Āboltiņu, noraidot jebkādus pārmetumus par to, ka viņas izteikumi būtu pārsteidzīgi. Viņaprāt, Rīgas apgabaltiesas tiesnešu demaršs bija kļūda, jo sabiedrības acīs met vēl lielāku aizdomu ēnu uz to, ka tiesnešu vidu ir vairāk nekā daži korumpanti.

Kā ziņots, vakar Rīgas apgabaltiesas tiesneši neieradās uz gadskārtējo tiesnešu konferenci, jo esot «nevēlami un skandalozi» un metot ēnu uz tiesu sistēmu. Šādas frāzes bija minētas apgabaltiesas tiesnešu ziņojumā, kuru Tiesnešu konferences ievadā nolasīja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Jānis Muižnieks, kurš pirms dažām dienām iesniedza atlūgumu.

Uzstājoties konferencē, Muižnieks nosauca tieslietu ministres Solvitas Āboltiņas (JL) politiku par jezuītismu un piebilda, ka nevēloties tajā piedalīties.

Savukārt Āboltiņa Rīgas apgabaltiesas tiesnešu neierašanos uz gadskārtējo tiesnešu konferenci nodēvēja par «strausa politiku».