Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā atzīmē Starptautisko AIDS upuru piemiņas dienu

Svētdien Rīgā, Kronvalda parkā, tiks atzīmēta Starptautiskā AIDS upuru piemiņas diena, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Jaunatnes organizācijas pārstāve Dita Juhnēviča.

Šajā dienā mērķis ir godināt no AIDS mirušo cilvēku piemiņu, sniegt emocionālu atbalstu HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, veicināt sabiedrības izpratni un toleranci ar HIV un AIDS saistītajos jautājumos, kā arī mazināt HIV inficēto cilvēku diskrimināciju sabiedrībā un sekmēt sabiedrības iesaistīšanos cīņā pret HIV/AIDS izplatību.

Piemiņas pasākums notiks Kronvalda parkā no plkst.18 līdz 20.

Plānots, ka no plkst.18 līdz 19 pieci jaunieši, tērpušies melnos tērpos, sarkaniem cimdiem rokās un turot sarkanus lietussargus, stāvēs uz vairākiem parka celiņiem ar uzrakstu uz muguras «Atver acis, stigma var nonāvēt».

Savukārt no plkst.19 līdz 20 tiks veidota «Dzīvā straume» — jaunieši no LSK, asociācijas «Papardes zieds», «Jaunatne pret AIDS», «Dia+Logs» vienosies kopējā kustībā. Klātesošos uzrunās grāmatas «Adata» autore Anda Manfrede.

AIDS upuru piemiņas diena ik gadu tiek organizēta maija trešajā svētdienā. Šajā dienā pasaule piemin ar AIDS mirušos cilvēkus, sniedz emocionālu atbalstu HIV inficētajiem un tūkstošiem kopienu pasaulē pulcējas, lai aizdegtu svecītes mirušo piemiņai.