Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju pārāk maz laika velta fiziskām aktivitātēm

Aptuveni divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju neatvēl pietiekami daudz laika fiziskām aktivitātēm, liecina Veselības veicināšanas valsts aģentūras Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2004. gadu.

Lielākā daļa pētījumā aptaujāto jeb 35,5% sieviešu un 32,5% vīriešu atzinuši, ka ar fiziskiem vingrinājumiem nodarbojas dažas reizes gadā. Divas trīs reizes mēnesī vingro 9,7% sieviešu un 8,4% vīriešu. Reizi nedēļā ar sportu nodarbojas 16,1% sieviešu un 11,2% vīriešu.

Savukārt 16% vīriešu un 8,5% sieviešu katru dienu vismaz 30 minūtes veic fiziskus vingrinājumus. Četras, sešas reizes nedēļā fiziskām aktivitātēm nododas 6,2% sieviešu un 7,8% vīriešu, bet divas trīs reizes nedēļā — 16,4% sieviešu un 19% vīriešu.

7,6% pētījumā aptaujāto sieviešu un 5% vīriešu norādījuši, ka ar fiziskām aktivitātēm nedrīkst nodarboties slimības dēļ.

Pētījums veikts, īstenojot FINBALT un Pasaules Veselības organizācijas CINDI veselības monitoringa projektu.