Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers sola personīgi kontrolēt LDz restrukturizācijas procesu

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP) ir gandarīts, ka valdība šonedēļ atbalstīja viņa ierosinājumu VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) pārveidot par holdingu, un sola personīgi kontrolēt restrukturizācijas procesu.

Ministrs sola LDz pārveidošanu par holdingu pabeigt šā gada laikā, kad arī būšot skaidri redzamas gan prioritātes, gan investīciju apjoms infrastruktūrā, informē Satiksmes ministrijas (SM) Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Patlaban ministrijā tiek uzsākts darbs restrukturizācijas procesam nepieciešamās juridiskās bāzes sagatavošanai.

Valdībai iesniegtie dokumenti liecina, ka, īstenojot restrukturizācijas pabeigšanu, Ministru kabinetam saskaņā ar Dzelzceļa likumu būs jāpieņem lēmums, ar kuru SM tiks atļauts zemi zem sliežu ceļiem nodot LDz atkarīgās sabiedrības pārvaldīšanā.

Kā ziņots, valdība šonedēļ piekrita SM ierosinājumam LDz pārveidot par holdingu. Restrukturizācijas rezultātā LDz kļūs par holdinga mātes sabiedrību, kurai bez pasažieru pārvadātāja AS «Pasažieru vilciens» tiks izveidotas vēl divi meitas uzņēmumi — infrastruktūras pārvaldītājs AS «LDz infrastruktūra» un kravu pārvadātājs AS «LDz Cargo».

Plānots, ka jaunveidojamo meitas uzņēmumu darbības nodrošināšanai nepieciešamie materiālie resursi sākotnēji tiks iznomāti no LDz. Saskaņā ar veicamajām funkcijām nepieciešamais īpašums, pamatlīdzekļi un citas LDz piederošo meitas sabiedrību akcijas tiks nodotas meitas uzņēmumiem.

Pabeidzot iesākto LDz restrukturizāciju, SM cer atrisināt dzelzceļa nozares problēmas, kā arī uzlabot naudas plūsmas caurskatāmību un vienlīdzīgas konkurences apstākļus. Tas ļaušot turpmāk arī precīzi formulēt valsts ilgtermiņa politiku dzelzceļa nozarē.