Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Preiļu rajonā plūdos cietuši tilti, ceļi un sējumi

Preiļu rajonā plūdos cietuši tilti, ceļi un sējumi, aģentūru LETA informēja Preiļu rajona padomes priekšsēdētājs un ārkārtas stāvokļa komisijas priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Kā pastāstīja Vaivods, postījumi nodarīti, ceļoties ūdens līmenim Dubnā un tās pietekās. Pēc viņa teiktā, Dubnā ūdens līmenis sasniedzis augstāko atzīmi pēdējo 20 gadu laikā.

Cietuši un izskaloti vairāki tilti, no kuriem daļa ir gājēju tilti Rožupē un Sutru pagastā. Bojāts arī dambis Pelēčos. Daudzās vietās izskaloti ceļi. Tas apgrūtina piekļuvi vairākām sādžām. Tāpat appludinātas lielas sējumu platības.

Kā informēja Vaivods, Preiļu rajonā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Patlaban tiek veikta novērošana, lai operatīvi varētu lemt par vajadzīgajiem pasākumiem — ceļu un tiltu slēgšanu u. c.

Precīzāku informāciju par postījumiem un nodarītajiem zaudējumiem plānots apkopot līdz rītdienas pēcpusdienai. Vaivods norādīja, ka tiltu un ceļu labošanai, visticamāk, būs jāpieprasa papildu līdzekļi no valsts budžeta.