Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Juščenko: Eiropa bez Ukrainas nebūs pilnīga

Ukraiņi pieder pie Eiropas tautu saimes, Eiropas sirds atrodas Ukrainā, tāpēc Eiropa nekad nebūs pilnīga bez šīs valsts. Tā paziņoja Ukrainas prezidents Viktors Juščenko pēc tikšanās ar Lietuvas prezidentu Valdu Adamku Viļņā, kur viņš ieradās negaidītā īsā vizītē svētdien vēlu pēcpusdienā.

«Ja paraugāmies uz Lietuvas pieredzi un mēģinām atcerēties bijušo Padomju Savienību, mēs redzam mēģinājumus izkropļot Eiropas ainavu. Es nerunāju par Eiropas Savienību un NATO, bet par Eiropu. Tāpēc mēs vēlamies parādīt mūsu pilsoņiem, kāda īstenībā izskatās Eiropa. Varbūt daži to sākumā nesapratīs, bet uzskatu, ka ukraiņu tauta pieder pie Eiropas tautu saimes. Tās sirds pukst šeit. Esmu pārliecināts, ka Eiropa nevar dzīvot bez savas sirds. Eiropa nebūs pilnīga bez Ukrainas,» teica Juščenko, piebilstot, ka viņš vēloties, lai vienota un spēcīga Ukraina pievienotos Eiropas Savienībai.

Pēc viņa teiktā, ceļā uz Eiropu Ukraina izjūt informācijas un zināšanu trūkumu. Tāpēc tā cer uz palīdzību no vairāk pieredzējušām valstīm, arī no Lietuvas.

Juščenko pateicās Adamkum par atbalstu Ukrainai politiskās krīzes laikā pagājušajā gadā, kad viņa valsts nonāca uz pilsoņu kara sliekšņa. «Es vēlētos izmantot šo izdevību un vēlreiz sirsnīgi pateikties Lietuvas tautai par tās prezidenta un citu kolēģu atbalstu Ukrainas krīzes atrisināšanā. Tobrīd Ukraina bija tuvu pilsoņu karam. Viens nepareizs solis, un situācija būtu kļuvusi nekontrolējama, kas izraisītu neprognozējamas sekas,» viņš teica.

Svētdien, tiekoties ar Adamku, Juščenko uzsvēra Lietuvas un Ukrainas labās attiecības. Viņš arī minēja iespēju atjaunot abu valstu prezidentu regulāras konsultācijas un tirdzniecības palātu sadarbību nākotnē.

Ukrainas līderis pateicās Lietuvai par palīdzību mēģinājumos panākt vīzu režīma atvieglojumus un atrisināt Piedņestras apgabala konfliktu.

Adamkus norādīja, ka «šis ir īstais laiks Ukrainai pacelt demokrātijas karogu un nest to pāri Austrumeiropai».

Valstu vadītāji arī paziņoja, ka viņi izskatīs vēl daudzus jautājumus ceļā uz Varšavu, kur viņi vienā lidmašīnā ieradās svētdien vēlu vakarā, lai piedalītos Eiropas Padomes valstu un valdību vadītāju apspriedē.