Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lai pasniegtu balvu, Rīgā ierodas Zemene

Šo ceturtdien, 19. maijā, notiks Cicerona balvas pasniegšanas ceremonija, ko jau septīto gadu pēc kārtas rīko Latvijas Universitātes komunikāciju nodaļa.

Cicerona balva tiek pasniegta publisko vēstījumu praktiķiem par veiksmīgu sabiedrības uzrunu, sociālās saliedēšanas ideju paušanu lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā.

Lienes Buldures, pazīstamas arī kā pirmās Latvijas strīkeres, ar iesauku Zemene, menedžmenta pārstāvis Londonā Arnolds Lāns apstiprinājis, ka «Zemene šonedēļ ieradīsies Rīgā, lai piedalītos Cicerona balvas pasniegšanā. Zemene pasniegs starpnomināciju balvu «Par drosmi un uzdrīkstēšanos Latvijas reklāmā un publicitātē masu medijos».

Pati Zemene atzīst, ka šo balvu vēlējusies pasniegt jau janvāra sākumā, pirms savas došanās uz Londonu, taču tobrīd neesot bijis piemērotu kandidatūru, kam šādu balvu pasniegt.

Zemene iepriekš nevēlas atklāt šīs balvas ieguvēja vārdu, lai radītu pārsteigumu, taču no neoficiāliem avotiem tapis zināms, ka šīs nominācijas ieguvējs būs saistīts ar neseno ASV prezidenta Buša viesošanos Latvijā un pret to organizēto kampaņu.

Liene Buldure kļuva populāra gan Latvijā, gan ārpus tās robežām pēc tā, kad pagājušā gada 4. septembrī Latvijas un Portugāles futbola spēles 52. minūtē «Skonto» stadionā kaila izskrēja laukumā, bet drošības dienesti vairāk nekā minūti viņai netraucēti ļāva pārvietoties pa spēles laukumu. Šāds izgājiens notika pirmo reizi Latvijā, tāpēc ieguva milzīgu publicitāti vietējos un starptautiskos plašsaziņas līdzekļos. Šā gada janvārī, pēc tam, kad pret viņu ierosinātā krimināllieta par šo kailskrējienu tika pārtraukta, Zemene Latviju pameta un pārcēlās uz dzīvi Londonā.