Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

20 miljoni eiro Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai

Parakstīts «Nord/LB Latvija» un Eiropas Investīciju bankas (EIB) līgums par 20 miljonu eiro (14,06 miljonu latu) vērtas kredītlīnijas piešķiršanu Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu ilgtermiņa kreditēšanai. Tā aģentūru LETA informēja «Nord/LB Latvija» sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa.

«Mazo un vidējo uzņēmumu finansēšana ir viena no «Nord/LB Latvija» darbības prioritātēm, un šajā gadā banka plāno tai pievērst īpašu uzmanību. Esam izstrādājuši konkurētspējīgus finanšu produktus, kas ir īpaši izdevīgi tieši mazo un vidējo izņēmumu darbības nodrošināšanai,» norāda «Nord/LB Latvija» prezidents Andris Ozoliņš.

Parakstot jaunu kredītlīgumu ar EIB, «Nord/LB Latvija» piesaista papildu finanšu resursus, kas ļaus nodrošināt kredītus Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ar īpaši pievilcīgiem nosacījumiem, sacīja Ozoliņš.

«Nord/LB Latvija» viceprezidents Rūdolfs Kargess uzsver, ka EIB kredītlīnija sniegs papildu iespējas uzņēmumiem, kas atbilst mazo un vidējo uzņēmumu statusam ne tikai pēc Latvijas standartiem, bet arī pēc EIB noteiktajiem kritērijiem.

Pēc EIB kritērijiem mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā tiek ietverti uzņēmumi, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 50 miljonus eiro (35,14 miljonus latu), bilances kopsumma nepārsniedz 43 miljonus eiro (30,22 miljonus latu), bet darbinieku skaits nepārsniedz 250 cilvēkus.

EIB un «Nord/LB Latvija» sadarbība sākta 2002. gadā. «Nord/LB Latvija» uzņēmumu kreditēšanā jau ir izmantojusi 30 miljonu eiro (21,08 miljonus latu) lielu EIB kredītlīniju.

«Nord/LB Latvija» ir 25 filiāles un desmit norēķinu grupas Rīgā un Latvijas lielākajās pilsētās, kā arī divi meitas uzņēmumi: līzinga kompānija SIA «Nord/LB Līzings» un ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrība «Nord/LB Fondi».