Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par jaunieša nošaušanu pieprasa 12 gadus cietumā

Uzstājoties tiesu debatēs, prokurors pirmdien lūdza tiesu piespriest brīvības atņemšanu uz 12 gadiem pensionāram Modrim Cēsiniekam, kurš apsūdzēts par 17 gadus veca jaunieša nošaušanu Jaunmārupē 2003. gada decembrī. Nogalinātā jaunieša māte tiesu debatēs savukārt pauda viedokli, ka pieprasītais sods ir pārāk mazs.

Cēsinieks neatzīst sevi par vainīgu tīšas slepkavības izdarīšanā. Viņš joprojām apgalvo, ka ar šaušanu no pistoles «TT» vēlējies tikai pabaidīt puišus, kas ārā pikojušies.

1938. gadā dzimušais Cēsinieks vairākkārt tiesā uzsvēra, ka viss notikušais ir vairāku apstākļu sakritība. Viņš sacīja, ka iepriekš neesot pazinis puišus, kuri pagalmā pikojušies un vairākkārt ar sniega pikām trāpījuši viņa dzīvokļa logā.

2003. gada 22. decembrī Rīgas rajona Jaunmārupē, dzīvojamo māju pagalmā, tika nošauts nepilngadīgs jaunietis. Viņam tika iešauts galvā. Sašautais tika ievietots slimnīcas reanimācijas nodaļā, taču no gūtajiem ievainojumiem viņš nomira.

Vēlāk tika noskaidrots, ka Jaunmārupes iedzīvotājs Cēsinieks jaunieti nošāvis, vēloties pabaidīt par to, ka jaunieši ar sniega pikām apmētājuši viņa logu.

Cēsiniekam galīgā apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 117. panta 12. daļas par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavots nepilngadīgais. Saskaņā ar šo likuma normu vainīgā persona var tikt sodīta ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Savā liecībā pirmstiesas izmeklēšanā apsūdzētais norādījis, ka jaunieti nošāvis, būdams afekta stāvoklī. Lai izvērtētu apsūdzētā psihisko veselību, prokurors nolēma noteikt ekspertīzi. Tajā Cēsinieks tika atzīts par pieskaitāmu.