Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mīl vai vienkārši izmanto? Atbild psiholoģe

Nesen manā pastā pienāca šāda vēstule:

«Man ir 29 gadi. Aptuveni 10 mēnešus draudzējos ar puisi, kurš ir par mani piecus gadus jaunāks. Sākotnēji viņš man piedāvāja tikai virspusējas attiecības, kam es piekritu. Dažus mēnešus viss bija labi, bet kādu dienu viņš man paziņoja, ka starp mums viss ir cauri.

Vēl pēc mēneša kāda mūsu satikšanās beidzās ar kopīgi pavadītu nakti. Pēc tam sekoja mēnesi ilgs klusuma periods, līdz nejauša satikšanās bārā noslēdzās tāpat kā iepriekšējā. Tā tas turpinās vēl tagad. Puisis teica, ka jaunībā viņam bijusi nelaimīga mīlestība, tāpēc tagad nevienai neticot.

Kas ar to vīrieti notiek? Vai viņš sajuta, ka sāk manī iemīlēties un ņēma kājas pār pleciem? Kāpēc, ja jau beidzam attiecības, viņš mani atkal un atkal gatavs uzmeklēt? Mani tas ir nogurdinājis.

Es mīlu to cilvēku, taču, ja jau nopietnas attiecības nevēlas, es varu aiziet. Bet tāda raustīšanās turp un atpakaļ mani tracina. Cenšos norobežoties no viņa, bet viņš pēkšņi uzrodas, ir tik mīļš, un viss sākas no gala. Esam runājuši par to, viņš joprojām pastāv uz to, ka pret mani neko nejūt un manī neesot nekā, kas viņam sievietē liekas vajadzīgs. Man ir sajūta, ka viņš runā vienu, bet domā pavisam ko citu.»

Psiholoģes Ineses Putnieces komentārs:

«Jāsaka, ka nav viegls uzdevums iedomāties, ko domā un kāpēc tā vai citādi rīkojas kāds cilvēks. Bet tieši šādu darbiņu Tu esi uzņēmusies.

Godīgi sakot, apmulsu no tik daudziem jautājumiem, ar kuriem Tu esi gatava noskaidrot, kas notiek ar otru cilvēku. Bet kas notiek ar Tevi pašu?

Puisis jau labu laiku ir pieradis, ka viņam ir tikai jāparādās Tavā dzīvē, jābūt TIK MĪĻAM, lai Tu atkal piekristu attiecībām ar viņu. Bet kā ir ar Tevi? Vai Tu patiešām esi gatava aiziet no šīm attiecībām pavisam? 

Tu pati raksti, ka Tev šāda raustīšanās ir apnikusi, taču patiesībā izskatās, ka jūs abi spēlējat vienu spēlīti. Teikšu atklāti: ja cilvēks pasaka konkrēti, ka nevēlas šādas attiecības, tad otram tomēr tas jāpieņem un jāsamierinās.

Turklāt izskatās, ka jūs abi šobrīd esat dažādos dzīves posmos. Tu esi gatava nopietnām attiecībām, kas arī atbilst Tavam vecumam, bet puisis vēl nekam tādam nav nobriedis. Tas nenozīmē, ka viņš nopietnām attiecībām nav gatavs vispār, bet ne šobrīd. Vai esi gatava gaidīt? Vai esi gatava pieņemt, ka viņam šajā laikā varētu būt arī attiecības ar citām sievietēm?

Domāju, ka agri vai vēlu šādas attiecības tāpat beigtos. Iespējams, Tu jau tagad uz viņu dusmojies, tikai par to nerunā atklāti. Nezinu, vai vari justies apmierināta, kad puisis pēc kopīgi pavadītas nakts, kuru Tu sakies mīlam, pasaka, ka neredz Tevī savu sapņu sievieti. Diez cik glaimojoši neizklausās.

Nevienu cilvēku nav iespējams pārtaisīt pēc sava prāta un iegribām. Nevienu nevar piespiest būt ar kādu kopā, ja viņš to patiesi nevēlas. Nevienu nevar iesaistīt kādās attiecībās, ja viņš to negrib.

Ja vari godīgi sev atbildēt uz šiem apgalvojumiem, ka tas tiešām tā ir, tad atbilde uz jautājumu «ko darīt?» Tev ir gatava.»

Psiholoģes Ineses Putnieces konsultācijas varat saņemt Latvijas Ģimenes centrā, Kaņieru ielā 10a (pieteikties centra reģistratūrā), vai sūtot vēstules pa e-pastu:

[s:7429]