Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kā lai viņu aizmirstu? Atbild psiholoģe

Šodien mūsu pastā Laines vēstule. Varbūt pat vairāk — jaunas sievietes sauciens pēc palīdzības.

«Pagājuši jau gandrīz 10 gadi, kopš izšķīros ar savu pirmo lielo mīlestību. Nu jau esmu ģimenes cilvēks, un tomēr — nejauši atradusi viņa māsu internetā, nodibināju kontaktus.

Savu vīru tiešām mīlu, bet tā klusi, laimīgi… Savukārt, redzot viņa fotogrāfiju, sirds joprojām sāpēs sažņaudzas. Esmu sākusi studēt psiholoģiju, lai kaut cik izprastu savas jūtas. Brīžiem šķiet, ja viņš tikai to gribētu, ja aicinātu, sauktu — es atgrieztos un droši vien salauztu savu bērnu sirsniņas, arī pati diez vai būtu laimīga.

Kas notiek manā prātā? Vai tiešām mīlēt var tikai reizi mūžā? Domāju, ka neesmu vienīgā, kas izjūt kaut ko līdzīgu. Iespējams, tās ir tikai atmiņas, kas ar laiku atkal pazudīs un izbālēs, bet pagaidām — kā lai viņu aizmirstu?»               

Psiholoģes Ineses Putnieces atbilde:

«Uzskatu, ka nekas nenotiek nejauši. Tas par viņa māsas fotogrāfijas atrašanu… Jautājums: kāpēc Tu to darīji? Kāpēc nodibināji ar viņu kontaktus? Uz ko Tu cerēji patiesībā? Ka viņa Tev pateiks, ka tas vīrietis arī Tevi nav aizmirsis? Ka domā par Tevi, tāpat kā Tu par viņu?

Pēc kā Tu saproti, ka savu vīru mīli klusi un laimīgi? Vai tad mīlot kādu noteikti jāvirmo kaislībām kā meksikāņu seriālos? Problēma, manuprāt, slēpjas tajā, par ko Tu nerunā.

Ar ko Tu neesi apmierināta savā dzīvē? Kas Tavās un vīra attiecībās Tevi neapmierina, ja Tu domā par iespējamām attiecībām ar citu vīrieti? Kāpēc Tu bēdz no savām sāpēm un problēmām psiholoģijas studijās? Vai varbūt — no kā Tu bēdz? Varbūt ir kas tāds, par ko ir tik smagi pat domāt, ka vieglāk ir iet studēt psiholoģiju?

Nedomāju, ka kādiem teicieniem vai sakāmvārdiem būtu jāpiešķir tik liela nozīme, skaidrojot savas izjūtas. Bet, manuprāt, viņa fotogrāfiju apskatīšana gan liecina, ka Tu vairāk dzīvo pagātnē, nevis tagadnē. Es, protams, nedomāju, ka būtu jāizmet visas vecās fotogrāfijas, bet — kur Tu tās redzi? Īpaši meklē? Varbūt Tu to dari pēc kādiem notikumiem, kas liek Tev bēgt pagātnē?

Bieži vien gadās, ka, kādu cilvēku ilgāku laiku nesatiekot, mēs saglabājam ilūzijas par viņu. Turklāt atmiņā visbiežāk paliek tikai jaukie un skaistie mirkļi, kas palīdz uzturēt ilūzijas dzīvas.

Cilvēki mainās, un dažkārt, satiekot kādu pēc ilgāka laika, patiešām jāpiedzīvo smaga vilšanās. Turklāt atmiņas jau tā vienkārši nekur nepazūd. Gluži vienkārši katrām no tām pienāk savs brīdis, kad par sevi atgādināt.

Vieglāk ir bijušās attiecības «pacelt» pāri esošajām, jo tas ļauj nedomāt par to, kas notiek «šeit un tagad», šobrīdējās attiecībās ar vīru. Tu pati saki, ka, iespējams, arī pati diez vai būtu laimīga, ja aizietu prom no ģimenes. Dažkārt ir vajadzīgs nieka mazumiņš, lai izrunātos ar otru, paspertu pussolīti otram pretī.

Jautājums — vai esi tam gatava?»

Psiholoģes Ineses Putnieces konsultācijas varat saņemt Latvijas Ģimenes centrā, Kaņieru ielā 10a (pieteikties centra reģistratūrā), vai sūtot vēstules pa e-pastu:

[s:7430]