Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No amata atbrīvots Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors

Saskaņā ar Militārā dienesta likuma 41. panta pirmās daļas 2. punktu, par maksimālā vecuma aktīvajam dienestam sasniegšanu, Ministru  kabinets pieņēma lēmumu atbrīvot brigādes ģenerāli Kārli Krēsliņu no Nacionālo  bruņoto spēku (NBS) Nacionālās Aizsardzības akadēmijas (NAA) rektora amata.

Brigādes ģenerālim Kārlim Krēsliņam ir liegta pieeja NATO/ES klasificētajai informācijai  un, atbilstoši  Militārā dienesta likuma 21. panta septītajai daļai, karavīrs, kuram ir anulēta speciālā pieeja valsts noslēpumam, ir nekavējoties jāatbrīvo no ieņemamā amata.

Cienot ikviena virsnieka dalību Nacionālo bruņoto spēku izveidē, īpaši to atjaunošanas un lielāko grūtību laika posmos 90-to gadu sākumā un vidū, valsts drošības un ar to saistītās  informācijas saglabāšana ir jānovērtē augstāk. Valsts intereses uzliek jaunus pienākumus informācijas saglabāšanā, īpaši pēc iestāšanās ES un NATO, līdz ar to par prasību uzliekot pienākumu stingri ievērot noteiktos kritērijus.

Brigādes ģenerālis Kārlis Krēsliņš dien NBS kopš 1992. gada. Viņš ir beidzis Rīgas Aviācijas tehnisko karaskolu, Žukovska vārdā nosaukto Gaisa spēku Kara inženieru akadēmiju, saņemot zelta medaļu un ieguvis tehnisko zinātņu kandidāta grādu, mācījies Maskavas Valsts universitātē, Latvijas Zinātņu akadēmijā ieguvis habilitētā inženierzinātņu doktora grādu,
Studējis  Dž. Maršala Drošības studiju Eiropas centra Starptautisko un Drošības studiju koledžā Vācijā un NATO aizsardzības koledžā Itālijā. Bijis NAA priekšnieka vietnieks mācību  un zinātniskajā darbā, Aizsardzības zinātņu centra vadītājs, NAA prorektors mācību un zinātniskajā darbā, NBS Štāba priekšnieka vietnieks, NBS Stratēģiskās plānošanas departamenta priekšnieks, NBS Štāba priekšnieks. Kopš 2004. gada 14. maija brigādes ģenerālis  Kārlis Krēsliņš pildīja NBS Nacionālās Aizsardzības akadēmijas rektora pienākumus.