Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemassvētkos laidīs klajā jaunu vienlatnieku

Šogad Ziemassvētkos Latvijas Banka (LB) iecerējusi laist klajā jaunu vienlatnieku.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija, centrālā banka izsludinājusi konkursu viena lata monētu kalšanai. Viena lata apgrozības monētas būs jāizgatavo 500 000 monētu tirāžā līdz šā gada 31. decembrim. Piedāvājumus monētu kalšanai var iesniegt līdz 14. jūnijam.

Kā aģentūru LETA informēja LB preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis, monēta, par kuras izgatavošanu izsludināts konkurss, būs otrs no diviem jaunajiem vienlatniekiem, ko plānots laist apgrozībā šajā gadā. Kā pirmo šogad paredzēts kalt monētu ar Pētergaiļa attēlu, ko saskaņā ar konkursa rezultātiem izgatavos Lielbritānijas Karaliskā monētu kaltuve.

Savukārt monētu, par kuras kalšanu izsludināts konkurss, paredzēts laist klajā kā pārsteigumu, arī sižeta izvēles ziņā, Ziemassvētku laikā.

Dažādojot Latvijas naudas dizainu ar ierobežotas tirāžas viena lata monētām, kurās iekaltas Latvijai raksturīgas zīmes, tēli un notikumi, LB jau laidusi klajā monētas ar stārķa, skudras, baravikas un Sprīdīša attēlu. Monētas izgatavotas Somijas kaltuvē «Rahapaja Oy» un Nīderlandes Karaliskajā kaltuvē.

Ierobežotas tirāžas viena lata monētas paredzēts izlaist arī turpmāk, līdz Latvija kļūs par Ekonomiskās un monetārās savienības dalībvalsti un ieviesīs eiro, norādīja Grāvītis.