Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Debešķīgā tikšanās sievietībā

Nesen ar Paula Putniņa lugas pirmizrādi «Debešķīgā tikšanās sievietībā» vēra durvis jauns politiskais teātris «Pro et Contra», kura mākslinieciskais vadītājs ir režisors Valentīns Maculēvičs.

Mūsdienu politiskajā un sociālajā situācijā, kad sabiedrības interešu centrā ir galvenokārt politiskās, sociālās un eksistenciālas izdzīvošanas problēmas, ir saasinājusies nepieciešamība pēc mākslas, kas runā par šīm problēmām tieši, asi un atklāti. Tāds ir teātra «Pro et Contra» modelis.

Līdz 2005. gada beigām plānots iestudēt arī Fridriha Dirrenmata lugu «Hērakls un Augeja stallis», Bertolda Brehta «Krietnais cilvēks no Sečuanas»,  Hanoha Levina «Priekameita no Ohaio», «Spēlēju, dancoju 2005» pēc Jāņa Raiņa lugas. Teātrī spēlē tik spoži aktieri, kā Svetlana Bless, Gunta Virkava, Līga Liepiņa, Andris Bērziņš.

Pirmo šā teātra iestudējumu, komēdiju «Debešķīgā tikšanās sievietībā», var noskatīties teātrī «Kabata» (Peldu ielā 19)  21. un 28. maijā plkst. 18.30.

Izrādes režisors inscenētājs ir Valentīns Maculēvičs, scenogrāfs — Mārtiņš Kalseris, kostīmu māksliniece — Maija Vingre, horeogrāfs — Alberts Kivlenieks. Lomās: Svetlana Bless, Gunta Virkava, Andris Bērziņš, Līga Liepiņa, Paulis Nimrods, Ilze Blauberga, Bruno Libauers.

Dramaturga Paula Putniņa luga «Debešķīgā tikšanās sievietībā» pauž satraukumu par mūžīgo ētisko un morālo vērtību devalvāciju un sabrukumu mūsdienās, par jaunā pragmatisma, bezgarīguma un aprobežotības absolūto uzbrukumu visās dzīves frontēs.

Šīs lugas tēma ir sievietes vieta sabiedrībā un viņas misija.