Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēlas atmaksāt mobilā telefona sarunas visiem Saeimas deputātiem

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija aicina Saeimas kanceleju segt mobilo telefonu sakaru izmaksas visiem deputātiem. Pašreiz tiek atmaksātas tikai parlamenta komisiju un frakciju vadītāju, kā arī Saeimas Prezidija locekļu mobilo telefonu sarunas, aģentūra LETA uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Komisija piedāvā noteikt mēneša atmaksas limitu 50 latu apjomā tiem aptuveni 70 deputātiem, kuriem pašreiz par savām sarunām jāmaksā no paša ieņēmumiem. Komisija aicina rast nepieciešamos līdzekļus no finansējuma.

Komisija vērš uzmanību uz to, ka mobilo telefonu izmantošana kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu katra deputāta un arī Saeimas darbinieka ikdienas darbā, tāpēc līdzšinējā kārtība, kad tika atmaksātas sarunas tikai trešajai daļai tautas kalpu, ir novecojusi.

Kā liecina pārskats, par mobilo telefonu sarunām 2004. gadā no valsts budžeta iztērēti 51 000 latu, savukārt par stacionārajiem telefoniem — 65 892 lati. Pasta, telefonu un citu sakaru pakalpojumu atmaksai 2004. gada Saeimas budžetā bija paredzēti 245 050 lati, no kuriem izlietoti 185 819 lati.

Parlamenta Prezidijs iepriekš minēto priekšlikumu šodien nodeva izvērtēšanai Saeimas Saimnieciskajai komisijai.