Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atbrīvo «alu» ieejai kinoteātrī «Palladium»

Rīgas domes Pilsētas īpašuma un privatizācijas komiteja vakar nolēma iznomāt 545 kvadrātmetrus zemes Pērses ielā, lai nodrošinātu pieeju kinoteātrim «Palladium».

Līdz ar to kinoteātra ēkas apsaimniekotājs SIA «Palladium» var uzsākt ēkas atjaunošanas darbus, bet rīdzinieki cerēt, ka drīzumā pilsētā atdzims kādreiz populārais kinoteātris.

RB jau rakstījusi, ka līdz šim kinoteātra atdzimšanu kavēja SIA «Palladium» strīds ar tā nama īpašnieku Marijas ielā, caur kuru kādreiz bija izveidota oficiālā ieeja kinoteātrī. Augstākā tiesa šāgada februārī nolēma, ka «Palladium» veco ieeju kinoteātrī vairs nevarēs izmantot, vienlaikus izveidojot pieejas servitūtu kinoteātrim no Pērses ielas 14. nama puses. No turienes kādreiz bija izveidota kinoteātra evakuācijas izeja, kuru SIA «Palladium» līdzīpašnieks Aigars Kļaviņš presei savulaik skarbi salīdzināja ar alu.

Vienlaikus šīs «alas» izmantošana šobrīd ir vienīgā izeja kinoteātra atjaunošanai, lai gan SIA «Palladium» Augstākās tiesas lēmumu ir pārsūdzējusi kasācijas kārtībā. Pilsētas īpašuma komitejas lēmums par zemes iznomāšanu bija pēdējais formālais punkts, kas jāpieliek kinoteātra atjaunošanas uzsākšanai.

Pērses ielas 14. nama īpašnieks Andris Rubins vakar komitejas sēdē gan pauda neapmierinātību ar lēmumu zemi iznomāt, nevis pārdot, uzsverot, ka labprāt šo zemes gabalu iegādātos savā īpašumā.

Kā RB uzsvēra Pilsētas īpašuma un privatizācijas komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks, no pašvaldības viedokļa tik tiešām izdevīgāk šo izcilā vietā esošo zemes gabalu esot pārdot, nevis iznomāt par tiesas noteikto summu — 5% no kadastrālās vērtības jeb 1962 latiem gadā. Tiesas lēmums tomēr paliekot tiesas lēmums.

A. Ameriks gan pauda neizpratni par Pilsētas īpašuma departamenta sākotnēji sagatavoto lēmumprojektu, kas paredzēja zemi iznomāt uz 25 gadiem. «Pilsētas ieņēmumi tādā gadījumā būtu niecīgi, tāpēc mums nācās atrast veidu, kā, formāli izpildot tiesas lēmumu, rast iespēju no šā īpašuma gūt maksimālus līdzekļus,» teica A. Ameriks. Rezultātā komiteja nolēma zemi iznomāt uz diviem gadiem, lai pēc tam varētu skatīt jautājumu par tās pārdošanu izsolē.