Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspils piešķir mūža pabalstu trenerim Mārim Grīvam

Ventspils Dome pirmdien piešķīra mūža pabalstu 200 latu mēnesī vieglatlētikas trenerim Mārim Grīvam par ieguldīto darbu sportā, sagatavojot olimpisko čempionu šķēpa mešanā Daini Kūlu, un panākumiem citu augstas klases sportistu sagatavošanā.

Mūža pabalsts ir pašvaldības un ventspilnieku pateicība trenerim Mārim Grīvam par ieguldījumu Ventspils sporta attīstībā un augstas klases sportistu sagatavošanā — 1980. gadā Kūla trenera Grīvas vadībā kļuva par Maskavas olimpisko spēļu čempionu šķēpa mešanā.

Kūla ir Pasaules kausa izcīņas sacensību uzvarētājs (1981. gadā), divkārtējs Universiādes čempions (1981. un 1983. gadā), 1983. gadā pasaules čempionātā izcīnījis trešo vietu. Kūla ir arī PSRS Nopelniem bagātais sporta meistars, četrkārtējs PSRS un trīskārtējs Latvijas PSR čempions šķēpa mešanā. Arī pašlaik Kūla un treneris Grīva aktīvi piedalās pilsētas sporta dzīvē.

Savukārt šķēpmetējs Ēriks Rags trenera Grīvas vadībā sasniedzis atzīstamus rezultātus, kļūstot par pieckārtēju Latvijas čempionu un Latvijas rekordistu (86,47 m) šķēpa mešanā, piedalījies divās olimpiskajās spēlēs: Sidnejā 2000. gadā un Atēnās 2004. gadā, izcīnot septīto vietu. Rags ir arī divkārtējs Universiādes čempions (1999. un 2001. gadā).