Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelekom», «Elion» un «Lietuvos Telekomas» nopērk «MicroLink»

Saskaņā ar vakar Tallinā parakstīto akciju iegādes līgumu Baltijas telekomunikāciju uzņēmumi «Lattelekom», «Elion» un «Lietuvos Telekomas» iegādāsies Baltijas vadošo IT uzņēmumu grupu — «MicroLink», portālu «Apollo» informēja «Lattelekom» sabiedrisko attiecību nodaļa.

Šis darījums dos iespēju «Lattelekom», «Elion» un «Lietuvos Telekomas» izveidot konkurētspējīgus piedāvājumus starptautiskā līmenī un attīstīt dažādus IT&T eksporta pakalpojumus visā Baltijas jūras reģionā. Tas ir nākamais loģiskais solis, lai īstenotu stratēģisko mērķi kļūt par līderiem mūsdienīgu integrēto IT&T risinājumu tirgū. «MicroLink» arī turpmāk tiks saglabāts kā Baltijas mēroga zīmols profesionālu IT pakalpojumu sniegšanā.

«Šobrīd visā pasaulē novērojama IT un telekomunikāciju pakalpojumu saplūšana. Mēs apvienojam spēkus ar «MicroLink» — vadošo uzņēmumu sistēmu integrācijā, programmatūras izstrādē un IT ārpakalpojumu jomā, lai sniegtu saviem klientiem labākos no telekomunikāciju un informācijas tehnoloģijas risinājumiem, kādi patlaban ir iespējami,» atzīmē «Lattelekom» valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis.

«Apvienojoties mēs stimulēsim IT&T nozares attīstību Latvijā, un tas nāks par labu gan mūsu korporatīvā un valsts sektora klientiem, gan darbiniekiem, gan arī pašam uzņēmumam. Mēs augstu vērtējam «MicroLink» darbinieku pieredzi un spējas un paredzam, ka iegādes rezultātā tiks izveidots uzņēmums ar unikālu pieredzi.»

«Darījums pierāda, ka «MicroLink» stratēģija, attīstot uzņēmumu, kas spējīgs piedāvāt integrētus IT risinājumus Baltijas valstu korporatīvajiem klientiem, ir novērtēta. «MicroLink» ir ļoti spēcīga starptautiski orientētu IT profesionāļu un vadītāju komanda. Ieejot jaunā un aizraujošā mūsu organizācijas attīstības fāzē, mūsu galvenā prioritāte joprojām ir pakalpojumu kvalitāte un mūsu klientu interešu aizsardzība. Tagad mēs to nodrošināsim ar vēl spēcīgāku, uzticamu partneri,» saka «MicroLink» galvenais izpilddirektors Jānis Bergs.

Apvienojoties uzņēmumi saviem klientiem varēs piedāvāt visprogresīvākos risinājumus un attīstīt pilnu telekomunikāciju un IT pakalpojumu klāstu visā Baltijas reģionā.

«Pēc apvienošanās «Elion» un «MicroLink» būs spēcīgākais no dalībniekiem Igaunijas IT&T tirgū, kas piedāvās klientiem visplašāko augstas kvalitātes pakalpojumu klāstu un teicamu klientu apkalpošanu. Mēs zinām, ka klienti nevar atļauties un arī nevēlas nedrošību savā biznesā,» sacīja «Elion» galvenais izpilddirektors Valdurs Laids.

«Mūsu klienti arvien vairāk pieprasa vienotus komunikāciju un IT risinājumus, kas aptver visas viņu IT&T vajadzības. Mums kā telekomunikāciju uzņēmumiem ir pieejama jaunākā tehnoloģija, savukārt «MicroLink» iegāde ļauj piepildīt mūsu klientu pieaugošās vajadzības pēc kompleksiem risinājumiem,» norāda «Lietuvos Telekomas» ģenerāldirektors Arūns Šikšta.

«Mēs esam jau apguvuši jaunus tirgus un pārbaudījuši savu konkurētspēju jaunās jomās, piemēram, biznesa procesu ārpakalpojumos. Paredzam, ka jaunais IT&T produktu un pakalpojumu piedāvājums tiks orientēts arī uz eksportu plašākā Ziemeļeiropas tirgū,» sacīja «Lattelekom» galvenais izpilddirektors Nils Melngailis. «Sevišķu uzmanību veltīsim IT&T risinājumu izstrādei Skandināvijas un Vācijas klientiem, kas ir ieinteresēti ārpakalpojumos no tuvajām kaimiņvalstīm.»

Darījumu paredzēts noslēgt 2005. gada rudenī, pēc nepieciešamo regulējošo institūciju apstiprinājumu saņemšanas. Turpmāko trīs četru mēnešu laikā uzņēmumi turpinās konkurēt un darboties patstāvīgi. 

Par uzņēmumiem

«Elion» ([s:7434]) ir Igaunijas lielākais telekomunikāciju un IT pakalpojumu sniedzējs. Tā īpašnieks ir «AS Eesti Telekom», kas ir kotēts gan Tallinas, gan Londonas biržās. «Elion» sniedz visaptverošus sakaru pakalpojumus patērētājiem un biznesa klientiem — no telefona sarunām līdz integrētiem biznesa risinājumiem, no tālruņa aparātu un datoru pārdošanas līdz platjoslas pakalpojumu sniegšanai un liela apjoma IT sistēmu ierīkošanai un uzturēšanai. «Elion» ir Igaunijas tirgus līderis fiksētā tīkla sarunu pakalpojumu, interneta un datu komunikācijas risinājumu jomā, kas sevi ir arī stabili pieteicis informācijas tehnoloģiju tirgū. 2004. gadā «Elion» grupas konsolidētais neto pārdošanas apjoms bija 2,679 miljardi kronu (171 miljoni eiro), bet konsolidētā tīrā peļņa — 342 miljoni kronu (22 miljoni eiro). Patlaban «Elion» grupā strādā 1473 darbinieki.

«Lattelekom» ir vadošais telekomunikāciju uzņēmums Latvijā,  izveidots 1994. gadā. 51% no tā daļu kapitāla pieder Latvijas Republikai un 49% — konsorcijam «TILTS Communications», kas savukārt pieder «Sonera Corporation» meitas uzņēmumam «Sonera Holdings B.V». 99,4% «Sonera Corporation» daļu pieder uzņēmumam «TeliaSonera». «Lattelekom» koncerna 2004. gada ieņēmumi bija 131,4 miljoni latu (187 miljoni eiro), bet tīrā peļņa — 33,5 miljoni latu (47,7 miljoni eiro).

Publiskā akciju sabiedrība «Lietuvos Telekomas» ir viens no lielākajiem telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem Lietuvā, kas piedāvā saviem klientiem vairāk nekā 200 dažādu veidu pakalpojumus, arī ar internetu saistītos pakalpojumus, datu komunikācijas, fiksēto līniju un vairumtirdzniecības pakalpojumus, kā arī plašu modernāko komunikāciju risinājumu klāstu. Viens no svarīgākajiem «Lietuvos Telekomas» darbības veidiem ir interneta un datu komunikācijas pakalpojumu attīstība. Uzņēmums pievērš lielu uzmanību interneta pakalpojumu kvalitātei, jaunu pakalpojumu attīstībai un ieviešanai un jaunāko interneta piekļuves tehnoloģiju izmantošanai. Šīs darbības jomas arī turpmāk paliks uzņēmuma uzmanības lokā.

«MicroLink» ir lielākais IT pakalpojumu uzņēmums Baltijā, kura biznesa interešu lokā ietilpst sistēmu integrācijas un infrastruktūras risinājumi; programmatūras izstrāde; uzņēmuma resursu plānošanas (ERP) un biznesa risinājumi; datu komunikācijas un tīkla produktu pakalpojumi; centralizētās sistēmas un datu centru risinājumi; sistēmu vadība un uzturēšana; datoru un lietotāju atbalsta pakalpojumi; pilns IT ārpakalpojumu spektrs. Grupā visās trijās Baltijas valstīs patlaban strādā 553 darbinieki. «MicroLink» 2003./2004. finanšu gada neto ieņēmumi bija 52,4 miljoni eiro, bet tīrā peļņa — 22,4 miljoni eiro. «MicroLink» ir vienīgais IT uzņēmums Baltijā, kura biznesa virzienu un tehnoloģiju risinājumi nodrošina vairāk nekā 90% no mūsdienu privāto un sabiedrisko organizāciju IT vajadzībām.