Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers izsaka aizrādījumu tieslietu ministrei

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) nolēmis izteikt aizrādījumu tieslietu ministrei Solvitai Āboltiņai (JL), jo viņa neargumentēti izteikusi pārmetumus par korupciju Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem un pieļāvumus par iespējamu bērnu lietu ministra Ainara Baštika (LPP) ieinteresētību bērnu adopcijā uz ASV.

Šīs ir pirmais ministram izteiktais aizrādījums Kalvīša valdības pastāvēšanas laikā.

Premjers šodien žurnālistiem sacīja, ka Āboltiņa, neargumentēti izsakoties par Rīgas apgabaltiesas tiesnešu iespējamu korumpētību, kā arī paužot neapstiprinātas bažas par iespējamu bērnu tirdzniecību uz ārvalstīm adopcijas procesā, nav risinājusi problēmas, bet gan tikai radījusi konfliktus. Kalvītis cer, ka Āboltiņa nākotnē savu sacīto pamatos ar faktiem.

«Latvijas ministram, it īpaši tieslietu ministram, būtu jāatturas no nepamatotiem mājieniem, kas bez jebkāda faktiska pamata norāda uz kādu konkrētu personu iesaistīšanos smagos kriminālnoziegumos. Šāds darba stils neveicina sadarbību nedz ar kolēģiem, nedz padotajiem. Šādi ministra izteikumi arī negatīvi ietekmē valsts tēlu,» teikts valdības vadītāja aizrādījumā.

Pēc tikšanās ar premjeru Āboltiņa žurnālistiem uzsvēra, ka, runājot par Rīgas apgabaltiesu, viņa vien esot paudusi bažas un izteikusi «sabiedrības viedokli par tiesu darbu». Ministre ir pārliecināta, ka lielākā daļa tiesnešu ir godprātīgi, tāpēc Tieslietu ministrija ir gatava risināt iespējamās problēmas Rīgas apgabaltiesā, lai mainītu sabiedrības viedokli par tiesu darbu.

Vaicāta, vai viņa respektēs premjera aicinājumu turpmāk nepaust ar faktiem nepamatotus izteikumus, Āboltiņa sacīja, ka turpmāk mēģinās saviem izteikumiem nodrošināt arī pamatojumu ar faktiem.