Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gandrīz ceturtā daļa strādājošo pelna mazāk nekā minimālo algu

Gandrīz ceturtā daļa Latvijā strādājošo — 23% jeb 224 000 personu — saņem atalgojumu, kas ir mazāks nekā valstī noteiktā minimālā darba alga — 80 latu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija par šā gada februāri.

Šajā grupā ietilpst arī cilvēki, kas strādā nepilnu darba laiku vai strādā vairākās darba vietās dažas stundas, šodien diskusijā par nelegālo nodarbinātību atzina VID Galvenās nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ināra Pētersone.

21% strādājošo saņem algu 80–100 latu apmērā, 27% — 100–200 latu apmērā, bet 29% — vairāk nekā 200 latu lielu algu.

VID apkopotā informācija liecina, ka viszemākās algas ir lauksaimniecības, mazumtirdzniecības un atpūtas jomā, bet visaugstākās — gaisa transporta, elektroenerģijas, gāzes un valsts pārvaldes jomās.

Pētersone pastāstīja, ka VID pētījis arī žurnāla «Klubs» publicētajā miljonāru sarakstā iekļauto personu veiktās nodokļu iemaksas. Secināts, ka 32% no izpētītajām personām samaksājušas nodokļos mazāk nekā vidēji VID strādājošie. Tas ir tāpēc, ka ir plašs to ienākumu loks, par kuriem nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, skaidroja Pētersone.