Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Rēzeknes rajonā izsludina ārkārtas situāciju

Šodien arī Rēzeknes rajonā nolemts izsludināt ārkārtas situāciju lietavu radīto postījumu dēļ, aģentūru LETA informēja Rēzeknes rajona padomes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Kā zināms, ārkārtas situācija jau izsludināta Daugavpils un Preiļu rajonā.

Ārkārtas situācija Rēzeknes rajonā izsludināta, jo nodarīti postījumi lauksaimniecībai un piespiedu kārtā apturēta  lauksaimnieciskā darbība, norādīja Švarcs.

Rajona pašvaldības sadarbībā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) speciālistiem un lauksaimniecības konsultantiem vēl apkopos precīzus datus par zaudējumiem, taču jau patlaban zināms, ka zem ūdens palikuši simti hektāru pļavu un sējumu, dažviet arī kartupeļu lauki. Pēc provizoriskām ziņām, vislielākās lietavu bojātās sējumu platības ir Čornajas, Lendžu, Rikavas, Silmalas pagastā. Zem ūdens palikušas pļavas Dekšāru, Ozolaines un citos pagastos.

Šodien Rēzeknes rajona padomē notikušajā sanāksmē speciālisti bijuši vienisprātis, ka patlaban vislielākā problēma un reāli zaudējumi ir tieši lauksaimniekiem, jo apstrādāt patlaban applūdušos laukus un pļavas pēc ilgstošajām lietavām varēs ne ātrāk kā pēc pāris nedēļām un arī tad, ja pieturēsies sauss laiks. Sarežģīta situācija veidojas arī lopkopības saimniecībās, piemēram, saimniecībā «Sprūževa», kur ir liels govju ganāmpulks. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šogad liellopi ganībās vēl netiek vesti, mazinās piena izslaukumi un tamlīdzīgi.

Ilgstošās lietavas nodarījušas postījumus arī infrastruktūrai. Piemēram, Ozolmuižas pagastā zem ūdens palicis ceļa posms Spundžāni–Mazie Garanči, citviet izskalotas caurtekas, bojāts ceļa segums.

Paredzēts, ka rīt, 18. maijā, Rīgā Rēzeknes rajona padomes vadība tiksies ar Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputātiem un Zemkopības ministrijas speciālistiem, lai runātu par iespējamo valsts atbalstu lauksaimniecībai.