Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noraida Lasmaņa prasību par atjaunošanu darbā

Rīgas Centra rajona tiesa šodien noraidīja bijušā SIA «Latvijas onkoloģijas centrs» (LOC) valdes priekšsēdētāja Gunāra Lasmaņa prasību pret Veselības ministriju (VM) par atjaunošanu darbā.

Lasmanis prasīja atjaunot viņu amatā, kā arī piedzīt zaudējumus, kas radušies, viņu atbrīvojot.

Jau ziņots, ka LOC ārkārtas dalībnieku sapulce šā gada 13. janvārī nolēma atsaukt Lasmani no valdes locekļa un valdes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Lasmanis no amata atbrīvots tikai šā gada 10. februārī, jo, pēc VM rīcībā esošās informācijas, no 11. janvāra līdz 8. februārim viņš slimoja.

Darba līgums ar Lasmani lauzts, jo viņš zaudēja darba devēja — VM — uzticību un ar savām darbībām, izmaksājot sev papildu atalgojumā nepilnu divu gadu laikā 56 293 latus, nodarījis kaitējumu ministrijas reputācijai. Šādi rīkojoties, viņš nav bijis lojāls pret savu darba devēju, uzskata VM.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierosinājis krimināllietu pret Lasmani. KNAB krimināllietu ierosinājis par LOC amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, radot valsts interesēm būtisku kaitējumu.

KNAB rīcībā esošajos materiālos ir fakti, kas norāda uz Krimināllikuma 325. panta 1. daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm — valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

LETA jau informēja, ka laika posmā no 2002. gada janvāra līdz 2004. gada novembrim Lasmaņa prēmija bija 56 293 lati. Piemēram, viņa vidējā darba samaksa mēnesī pagājušajā gadā bija 3542 lati, bet desmit mēnešos kopumā — 35 424 lati, lai gan Lasmaņa pamata darba alga mēnesī ir 1100 latu.

KNAB jau iepriekš secināja, ka Lasmanis pārkāpis likuma par interešu konflikta novēršanu prasības, pieņemot darbā LOC dēlu, kā arī vienpersoniski lemjot par savu atalgojumu un prēmiju izmaksu.

Lēmumu pieņemšana par prēmiju un piemaksu piešķiršanu sev pašam vai savam radiniekam ir likumā noteikto ierobežojumu pārkāpums, jo saskaņā ar likumu «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» valsts amatpersonām, pildot savus amata pienākumus, aizliegts veikt jebkuras ar tiem saistītas darbības, kurās šī amatpersona, tās radinieki vai darījumu partneri ir vai varētu būt personiski vai mantiski ieinteresēti, norāda KNAB.

Lasmanis nenoliedz, ka no slimnīcas ārpusbudžeta ieņēmumiem sev piešķīris līdzekļus, tomēr uzskata, ka šāda rīcība ir pamatota viņa veiktā darba apjoma dēļ. Papildu atalgojums LOC direktoram, citiem administrācijas darbiniekiem, arī ārstniecības personām ir piešķirts no ārpusbudžeta ieņēmumiem, kas atļauti LOC statūtos, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Lasmanis. Viņš uzsver, ka nav izmantojis nevienu santīmu no valsts budžeta līdzekļiem.