Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušais Saeimas deputāts Grīgs paliek apcietinājumā

Tiesa otrdien bijušajam Saeimas deputātam Oskaram Grīgam (LSDSP) atstāja nemainīgu drošības līdzekli — apcietinājumu.

Tiesa, pieņemot lēmumu, neņēma vērā Grīga advokāta Jura Grīnvalda iebildumus par apsūdzētā smago veselības stāvokli un drošības līdzekli nemainīja.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 29. aprīlī aizdomās par vairāku noziegumu izdarīšanu turētajam Grīgam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Kriminālvajāšanu pret Grīgu Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore Viorika Jirgena sāka 6. maijā. Prokurore patlaban Grīgam uzrādījusi apsūdzību par nelikumīgu ieroču un munīcijas glabāšanu.

Grīgam celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 233. panta 2. daļas par šaujamieroča vai munīcijas realizēšanas noteikumu pārkāpšanu. Šis likuma pants paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

LETA jau informēja, ka policija Grīgu 27. aprīlī aizturēja aizdomās par nelegālu pieslēgumu dīzeļdegvielas vadam Polocka–Ventspils, nelikumīgu ieroču glabāšanu un mēģinājumu piekukuļot policistu.

Grīgs Tukuma Ceļu policijas priekšniekam Vilnim Vecriņķim piedāvājis kukuli 4000 latu mēnesī, lai Vecriņķis «piesegtu» no naftas produktu vada nozagtās degvielas transportēšanu. Grīgs vēlējies, lai degvielas transportēšanas laikā Irlavas pagastā līdz autoceļam Rīga–Ventspils netiktu izliktas policijas patruļas.

Bijušā deputāta zemnieku saimniecībā Tukuma rajona Tumes pagastā veiktajā kratīšanā policija atrada divus pistoļu klusinātājus, trīs mazkalibra pistoles un vienu «Beretta» pistoli, 12. kalibra bisi, kā arī 3479 dažāda kalibra patronas.

Grīga saimniecībā policija uzgāja arī vismaz 13 tonnas no SIA «LatRosTrans» cauruļvada nozagtas degvielas.

Bijušais deputāts, kuru policija tur aizdomās par vairāku noziegumu izdarīšanu, iepriekš tiesā noraidīja visus viņam inkriminētos noziegumus un stāstīja savu notikušā versiju. Skaidrojot atklāto nelegālo pieslēgumu naftas vadam savā īpašumā, Grīgs apgalvoja, ka pussagruvušajā īpašumā ilgstoši nav bijis un vēlējies to pārdot. Viņš pat vairākkārt laikrakstos ievietojis sludinājumus, līdz beidzot noslēdzis nomas līgumu. Grīgs kategoriski noraidīja apgalvojumus par savu līdzdalību dīzeļdegvielas zādzībā.

Nelikumīgu ieroču glabāšanu arī Grīgs neatzina, sakot, ka munīcija lielā skaitā viņam 1991. gada vasarā ar Zemessardzes pavēli tikusi iedalīta un viņš kā Zemessardzes vienības komandieris bijis atbildīgs par kāda objekta nosargāšanu, ja sāktos bruņota pretošanās.

Daļa ieroču tolaik paslēpti dažādās Kurzemes vietās, kur arī izvietoti pārtikas krājumi. Pērnajā gadā Grīgs atklājis, ka mitruma dēļ ieroči sākuši bojāties, tāpēc daļu pārvedis uz savām mājām Tukuma rajonā.

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki savukārt uzskata, ka Grīgs no atrastās munīcijas nelikumīgi glabājis medību bisi un izdarījis aptuveni desmit tonnu dīzeļdegvielas zādzību no «LatRosTrans» dīzeļdegvielas vada. Izmeklēšanā konstatēts, ka zādzības dēļ uzņēmumam nodarīts aptuveni 2000 latu liels materiālais zaudējums.

Nelikumīgais pieslēgums no Grīgam piederošā īpašuma līdz dīzeļdegvielas zādzības vietai vien bija 800 metrus garš.

ONAP pārstāvis tiesā iepriekš arī atklāja, ka sākotnēji bijušajam deputātam piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu —, jo kukuļa piedāvājumu Tukuma Ceļu policijas priekšniekam aizturētais skaidrojis ar vēlmi pārbaudīt, vai Ceļu policijas priekšnieks ir korumpēts.

Lūdzot piemērot apcietinājumu, ONAP pauda viedokli, ka Grīgs, atrodoties brīvībā, varētu traucēt objektīvai lietas izmeklēšanai, ko atzina arī tiesa, piemērojot bargāko no drošības līdzekļiem. Tika norādīts, ka vēl jānoskaidro nozieguma līdzdalībnieki, personas, kuras Grīgam pārdevušas ieroci, kā arī tiek meklētas kravas automašīnas, ar kurām tika pārvadāta nelikumīgi iegūtā dīzeļdegviela.