Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

2005. gada «Eirovīzijas» dziesmu konkurss ir atklāts

Pirmdien, 16. maijā, Marinskas pilī Kijevā oficiāli tika atklāts 2005. gada «Eirovīzijas» dziesmu konkurss. Atklāšanā piedalījās apmēram 1000 viesu — 38 valstu delegācijas, žurnālisti, rīkotāji un Ukrainas prominences.

Paredzēts, ka uz konkursu ieradīsies apmēram 40 000 ārvalstu tūristu un 2000 žurnālistu. «Eirovīzijas» nedēļā Kijevā aktīvi patrulē 4000 milicijas darbinieku. Konkursā paredzēti trīs mēģinājumi ar skatītājiem: divi pusfināla koncertiem un viens fināla koncertam. Konkursa rīkotāji uzsver, ka šogad būs uzstādīti vairāki «Eirovīzijas» rekordi — vislielākais dalībvalstu skaits, konkursa skatuve ir vismodernākā un aprīkota ar jaunākajiem tehnikas līdzekļiem. Daudzi skatuves aprīkojuma elementi tiek īrēti, bet ekrānus pēc «Eirovīzijas» savai turnejai lietos populārā grupa «U2». Ukrainas menedžments apgalvo, ka uz konkursa koncertiem uzaicināti visi pasaulē slavenie ukraiņi: brāļi Kļičko, Ruslana, Mila Jovoviča u. c. Pašlaik Kijevas kasēs ir palikušas biļetes vien uz fināla koncerta mēģinājumiem un pašu koncertu.

Kā alternatīvu nesamērīgi augstajām viesnīcu un dzīvokļu īres cenām, kas «Eirovīzijas» nedēļā Kijevā ir pat četrkāršojušās, pilsētas Dome atvēlējusi īpašu Dņepras upes salu telšu pilsētiņai. Visvairāk telšu vietas aizņēmuši konkursa apmeklētāji no Krievijas.

Pēc konkursa oficiālās atklāšanas notika Latvijas un Lietuvas valstu prezentācijas pasākums «Balti», kura norisi no Latvijas puses atbalstīja Latvijas vēstniecība Ukrainā, «Spedair Ltd», direktors Vadims Kovaļenko un prestižo Kijevas kafejnīcu sērijas «Vīnes bulciņas» īpašniece Inna Šmandere. Pasākumu vadīja Mārtiņš Freimanis; gan solo, gan ansamblī dziedāja Latvijas, Lietuvas un Izraēlas dalībnieki.

Latvijas vēstnieks Ukrainā Andris Vilcāns: ««Eirovīzija» Kijevā kļuvusi par īpašiem svētkiem — valstī notiek daudzi pasākumi, starp kuriem redzamākais bija Eiropas diena 14. maijā, kur tika pārstāvēta arī Latvija. Esam gandarīti uzņemt Kijevā Latvijas delegāciju un sajust tik lielu interesi par mūsu dalībniekiem. Dziesmu Valtera un Kažas izpildījumā bieži var dzirdēt Ukrainas radiostacijās, tāpēc vēlam veiksmi, un varbūt nākamgad «Eirovīzijas» aktīvās norises būs baudāmas Rīgā!»