Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņa Kalvīša aizrādījumu uzskata par nepelnītu

Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa (JL) uzskata par nepelnītu viņai izteikto Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) aizrādījumu, aģentūru LETA informēja tieslietu ministres preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Sabajevs informēja, ka tieslietu ministre nevienu konkrētu personu nav apvainojusi smagos kriminālnoziegumos, bet gan paudusi bažas par sabiedrības lielo neuzticēšanos tiesām, ko lielā mērā ietekmē Rīgas apgabaltiesas darbs.

«Ministra pienākumos neietilpst korupcijas noziegumu izmeklēšana, un ministram nav jāsniedz konkrēti fakti par noziegumiem un to izdarītājiem — tas ir tiesībsargājošo iestāžu darbs,» aģentūrai LETA sacīja Sabajevs.

Ministres preses sekretārs pauda viedokli, ka Āboltiņa nav vienīgā ministre, kas izsaka kādus pieņēmumus bez savā rīcībā esošiem apstiprinošiem faktiem.

Arī citi valdības pārstāvji ir izteikuši bažas par iespējamu korupciju kādā nozarē, taču uz šiem izteikumiem Kalvītis nav reaģējis, uzsvēra Āboltiņas pārstāvis. Viņš atgādināja, ka, piemēram, veselības ministrs Gundars Bērziņš ir izteicis pieņēmumus par valdošo korupciju ārstu vidū. «Arī šajā gadījumā netika uzrādīti kādi konkrēti pierādījumi, taču Ministru prezidents nekādus aizrādījumus Bērziņam par to neizteica,» Āboltiņas viedokli skaidro Sabajevs.

"Šī Ministru prezidenta nostāja liek domāt par nevienlīdzīgu attieksmi pret valdības locekļiem,» sacīja Sabajevs.

Ministres pārstāvis skaidroja, ka Āboltiņas kā valdības locekles atbildībā ir tiesu sistēma un ministre par vienu no lielākajām tiesu problēmām uzskata sabiedrības neuzticēšanos tām.

"Āboltiņa no iedzīvotāju sūdzībām, sarunām ar valsts amatpersonām un publikācijām masu informācijas līdzekļos ir secinājusi, ka sabiedrības negatīvo viedokli lielā mērā nosaka Rīgas apgabaltiesas darbs, kā rezultātā ministre ir pievērsusi īpašu uzmanību šīs tiesas darbam,» skaidroja Sabejevs.

Āboltiņa atzīst, ka Rīgas apgabaltiesas tiesnešu rīcība, neierodoties uz tiesnešu konferenci 13. maijā, neveicina atklātas diskusijas veidošanos par tiesu problēmām, tādēļ aicina tiesnešus būt konstruktīviem un strādāt kopā, lai tiesas atgūtu sabiedrības uzticību.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgas apgabaltiesas tiesneši neieradās uz gadskārtējo tiesnešu konferenci, jo esot «nevēlami un skandalozi» un metot ēnu uz tiesu sistēmu.

Šādas frāzes minētas apgabaltiesas tiesnešu ziņojumā, ko tiesnešu konferences ievadā nolasīja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Jānis Muižnieks, kurš pirms dažām dienām iesniedza atlūgumu.

Uz konferenci neieradās 46 Rīgas apgabaltiesas tiesneši.