Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neviens neizmanto iespēju par stāvvietu norēķināties ar īsziņu

Iespēju par autostāvvietu norēķināties ar īsziņu palīdzību, kura darbojas apmēram nedēļu, pagaidām nav izmantojis neviens lietotājs, šodien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā informēja SIA «Rīgas satiksme» infrastruktūras direktors Egils Dīriņš.

Viņš norādīja, ka arī viedkaršu izmantošana autostāvvietu lietotāju vidū nav īpaši populāra. Patlaban aktīvi tiek izmantotas 140 viedkartes.

Komitejas deputāti šodien atzina, ka ieviestā bezskaidras naudas norēķinu sistēma Rīgas autostāvvietās darbojas neefektīvi, jo ir neērta.

Deputāti arī nolēma, ka SIA «Rīgas satiksme» jānoskaidro, vai «Latvijas mobilais telefons» un «Tele2» būtu gatavi ieviest norēķināšanos ar īsziņu palīdzību pašvaldības autostāvvietās paralēli «Business on Air Latvia» ieviestajai sistēmai.

Ja pakalpojumu sniegtu mobilo sakaru kompānijas, to izmantot lietotājam būtu ērtāk, jo maksa tiktu pieskaitīta ikmēneša rēķinam par sakaru pakalpojumiem, uzskata deputāti.

Dīriņš skaidroja, ka SIA «Rīgas satiksme» ar mobilo sakaru kompānijām labprāt būtu sadarbojusies īsziņu pakalpojumu ieviešanā, taču neviena no kompānijām nav pieteikusies uzņēmuma izsludinātajam iepirkumu konkursam.

Kā ziņots, lai norēķinātos par stāvvietu ar īsziņas palīdzību, jāiegādājas karte piecu, desmit, 20 vai 50 latu vērtībā. Lai atvērtu virtuālo kontu, būs jānosūta īsziņa ar kartes kodu.

Lai izmantotu pakalpojumu, auto īpašniekam jāiegādājas arī īpaša uzlīme, kura jāuzlīmē uz automašīnas priekšējā stikla.

Ierodoties stāvvietā jānosūta īsziņa par stāvvietas apmaksas uzsākšanu ar automašīnas numuru un stāvvietas tarifa zonu. Izbraucot no stāvvietas jānosūta vēl viena īsziņa par stāvvietas apmaksas apstādināšanu ar automašīnas numuru un tarifa zonu.

Kartes virtuālā konta atvēršanai var iegādāties pie autostāvvietu kontrolieriem, degvielas uzpildes stacijās, kioskos un citās tirdzniecības vietās.

Līdz ar īsziņu sistēmas ieviešanu par pašvaldības stāvvietām var turpināt maksāt arī skaidrā naudā un ar viedkartēm.