Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«airBaltic» muļķo klientus, piesakot reisus uz Liepāju

Latvijas nacionālā aviosabiedrība «airBaltic» jau trešo reizi atlikusi tiešo avioreisu uz Liepāju sākšanu. Pašlaik nākamais termiņš noteikts jūnijā, taču nav zināms ne konkrēts datums, ne dotas garantijas reisu sākšanai.

Sākotnēji «airBaltic» lidojumus uz Liepāju plānoja sākt 4. aprīlī, taču aviosabiedrība nebija paspējusi sagatavoties, tāpēc lidojumi tika pārcelti vēl par pāris nedēļām. Jau pēc tam sarunās ar Liepājas domi tika panākta vienošanās par reisu sākšanu 28. maijā, kad Liepājā tiks svinēta Līvu diena, taču šajās dienās noskaidrojies, ka arī šis termiņš nav reāls.

Kā informēja aviosabiedrības preses sekretāre Vija Dzērve, pašlaik tiek plānots lidojumus uz Liepāju sākt jūnijā, taču konkrēts datums vēl nav noteikts. Aviokompānija esot bijusi gatava lidot 28. maijā, taču nav atrisinātas visas «tehniskās lietas uz vietas,» teica V. Dzērve.

Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska padomniece Lelde Vīksna pastāstīja, ka pašlaik notiek sarunas ar Satiksmes ministriju (SM), «airBaltic» un domi par lidojumu sākšanu.

«Pat grūti komentēt [to gaitu un iespējamo rezultātu], jo nav zināmas lidojumu izmaksas, un pašlaik tiek runāts, kas un par ko maksās, kāds varētu būt tehniskais nodrošinājums,» teica L. Vīksna.

Liepājas domes deputāti konceptuāli atbalstījuši lidojumu sākšanu starp Rīgu un Liepāju un rezervējuši tam 40 000 latu no pašvaldības privatizācijas fonda. Šī summa iekļauta šā gada budžetā, tāpēc pat grūti pateikt, cik vēl pilsētai varētu izmaksāt prieks Liepājas lidostā redzēt «airBaltic» lidmašīnas. L. Vīksna piebilda, ka pašlaik reisu sākšana aizkavējusies, jo nepieciešama lidmašīnu akumulatoru uzlādēšanas ierīce, un lidostas vadība pašlaik risina jautājumu par tās iegādi vai nomāšanu. Lidosta ir gatava apkalpot lidmašīnas, tiek novērstas «airBaltic» norādītās tehniskās nepilnības, taču pašvaldība nav tik bagāta, lai pilnībā nodrošinātu nepieciešamo finansējumu šo lidojumu veikšanai. Notiek sarunas ar SM par valsts līdzfinansējumu, taču pagaidām nav iespējams prognozēt, kad tās beigsies.

Interesanti, ka starptautiskajā lidostā Rīga jau pieejami reklāmas materiāli, kas informē pasažierus par interesantākajiem apskates objektiem Liepājā. Jāatgādina, ka pagājušā gada beigās ar iniciatīvu par avioreisu sākšanu starp Rīgu un Liepāju klajā nāca satiksmes ministrs Ainārs Šlesers. Viņš savulaik izteica domu arī par regulāriem iekšzemes reisiem Rīga–Ventspils un Rīga–Daugavpils. «Sāksim ar Liepāju un tad redzēsim, kā attīstās iekšzemes lidojumu bizness,» uz jautājumu par iespējamiem reisiem uz Ventspili atbildēja V. Dzērve. Ja lidojumi uz Liepāju izrādīsies pieprasīti, tad «airBaltic» varētu savu iekšzemes lidojumu tīklu paplašināt, taču par konkrētiem termiņiem runāt ir vairāk nekā pāragri.

Plānots, ka reisi uz Liepāju būs četrreiz nedēļā. Lidojuma cena — 15 lati, ilgums — aptuveni 40 minūtes.