Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija joprojām meklē sirmgalvju sabraucēju

«Viņi visu darīja un visur gāja kopā. Kopā viņi bija arī tajā drausmīgajā brīdī, kad uzdrāzās automašīna,» stāsta sestdien Rīgā, Kurzemes prospektā, uz gājēju pārejas notriekto sirmgalvju Ērikas un Mihaila kaimiņiene Svetlana.

Policijai vēl nav izdevies atrast puisi, ko tur aizdomās par šo avāriju. Laulātie dzīvojuši vieni, viņu bērni mīt ārzemēs. Abus palaikam apciemojis Mihaila brālis. Viņus kaimiņi Imantā raksturo kā labsirdīgus, draudzīgus un krietnus cilvēkus. «Pie Ērikas un Mihaila, kad izbraucu no Latvijas, atstāju dzīvokļa atslēgas. Viņi bija ļoti uzticami cilvēki. Mihails arī kādu laiku bija mūsu kāpņu telpas vecākais. Dienā, kad notika traģēdija, nezināju, ka cietuši ir mani labie kaimiņi. Joprojām tam nespēju noticēt. Ceru, ka policija atradīs vainīgo,» sacīja Svetlana.

Vakar pēcpusdienā Valsts policija atvainojās «Neatkarīgajai» par iepriekš neprecīzi sniegtu informāciju, ka avārijā gājuši bojā abi sirmgalvji, jo 1931. gadā dzimušais Mihails, pretēji iepriekš ziņotajam, ir dzīvs un smagā stāvoklī ar vairākām traumām atrodas Rīgas 1. slimnīcas reanimācijā. «Neatkarīgā» jau rakstīja, ka iepriekš policijas operatīvā informācija vēstīja, ka sabraukti divi vīrieši, vēlāk noskaidrojās, ka cietušie ir vīrietis un sieviete.

Septiņpadsmit gadus vecais Sergejs, kuru tur aizdomās par smago avāriju, un viņa vienaudzis Jevdokims, kurš tobrīd sēdējis blakus šoferim, jau iepriekš bijuši iesaistīti smagā satiksmes negadījumā — pērnā gada 1. novembrī Rīgā, Silikātu ielā, «BMW» ar Jevdokimu pie stūres iebrauca pretējā joslā un sadūrās ar vieglo auto. Avārijā cieta seši cilvēki, viens guva smagas traumas. Toreiz Sergejs bija Jevdokima pasažieris. Jevdokims, kuram tobrīd bija 17 gadu, pie auto stūres bijis alkohola reibumā. Pērn par notikušo ierosināja krimināllietu, Jevdokimam uzrādīta apsūdzība par satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja cietušajam nodarīti miesas bojājumi.

Kā liecina Valsts policijas informācija, Sergejam un Jevdokimam pērn izdarītie pārkāpumi nav likuši apstāties. Abi iegādājušies vēl vienu «BMW». Tā kā bijuši nepilngadīgi, lūguši paziņu 1986. gadā ražoto spēkratu piereģistrēt uz sava vārda.

«Neatkarīgā» jau rakstīja, ka sestdien, 14. maijā, no rīta Sergejs pie «BMW» stūres jau tika aizturēts, policija sastādīja protokolu, norādot, ka tālāk ar automašīnu viņš nevar braukt.

Ceļu bez tiesībām tomēr turpinot, ap pulksten 14 Imantā pie tirgus šis pats «BMW» notrieca divus pensionārus. Jevdokims bijis Sergeja pasažieris. Jevdokims drīz pēc negadījuma atrasts. Viņš policijai stāstīja, ka neko neatceras, jo mašīnā aizmidzis. Sergeju likumsargi vakar vēl nebija atraduši. Arī puiša tuvinieki nezinot, kur viņš ir.

Policija ar «Neatkarīgās» starpniecību aicina Sergeju labprātīgi doties uz tuvāko policijas iecirkni un nebēguļot, jo tas var mīkstināt viņa vainu.