Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vilka pase» — bez brīdinājuma?

«Vai darba devējs drīkst atlaist no darba darbinieku, kurš uzņēmumā strādā piecus gadus, ja iepriekš nav izteikts neviens brīdinājums?»

Atbild Valsts darba inspekcijas Darba tiesību daļas vadītājs jurists Guntars Staune:

«Ja atlaišana no darba ir pietiekami pamatota ar darbinieka uzvedību, viņa spējām vai ar saimniecisku, organizatorisku, tehnoloģisku vai līdzīga rakstura pasākumu veikšanu uzņēmumā, tad fakts, ka darbinieks uzņēmumā strādā piecus gadus un iepriekš nav izteikts neviens brīdinājums, atlaišanas tiesiskumu neietekmē. Izņēmums varētu būt gadījumos, ja uzņēmumā tiek samazināts darbinieku skaits un ir paredzēts atlaist vairākus darbiniekus, — šādā gadījumā darba devējam jāizvērtē darbinieku priekšrocības turpināt darbu saskaņā ar Darba likuma 108. pantu, kurā noteikts, ka primārās tiesības turpināt darba attiecības ir tiem darbiniekiem, kuriem ir labāki darba rezultāti un augstāka kvalifikācija, bet viena no sekundārajām priekšrocībām turpināt darbu ir tiem darbiniekiem, kuri pie attiecīgā darba devēja nostrādājuši ilgāku laiku.»