Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pret trim Rīgas policistiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai 2005. gada 29. aprīlī ierosināto krimināllietu par 300 latu liela kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu, portālu «Apollo» informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļa.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka personu grupa — trīs Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes 21. nodaļas darbinieki un viena privātpersona — pēc iepriekšējas vienošanās pieprasīja 300 latu kukuli no kāda uzņēmēja, lai, veicot viņa uzņēmumā pārbaudi, netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kā arī turpmāk tajā neveiktu pārbaudes. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka saņemtā nauda tika sadalīta starp policijas darbiniekiem.

Par kukuļa pieprasīšanas faktu uzņēmējs nekavējoties ziņoja KNAB Ziņojumu centram. Par šiem faktiem tika ierosināta krimināllieta, un policijas darbinieki aizturēti pēc pieprasītā kukuļa saņemšanas.

Diviem aizdomās turētajiem — Kriminālpolicijas darbiniekam un Kārtības policijas darbiniekam — patlaban piemērots drošības līdzeklis — nodošana policijas uzraudzībā, savukārt otram Kārtības policijas darbiniekam un privātpersonai — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pret policistiem pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas, bet pret privātpersonu — pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas un 20. panta ceturtās daļas.