Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai proti atteikties no darba piedāvājuma?

Tagadējā darba tirgus konkurences situācijā liekas dīvaini runāt par atteikšanos no darba piedāvājuma. Jūties kā izredzētais, ja vispār saņem kādu darba piedāvājumu. Taču derētu uz brīdi apstāties un padomāt, pirms, izmisuma dzīts, meties pieņemt pirmo piedāvājumu, kas varbūt nemaz nav tik izdevīgs. Pat tad, ja tas var likt justies neērti, reizēm ir jāsaka: «Paldies, nē!»

Labi jaunumi — esi saņēmis darba piedāvājumu!

Pēc vairākiem neveiksmīgiem darba meklēšanas mēnešiem tu beidzot esi saņēmis darba piedāvājumu. Tu jūties laimīgs. Taču vai patiesi esi?

Tas var nebūt tieši tas darbs, ko tu vēlies. Tas var būt no tiem darbiem, uz ko kandidēji lielā izmisumā vai savas atbilstības dēļ. Taču pats darbs var neatbilst nevienai no tev svarīgām vērtībām. Šā darba pieņemšana var nozīmēt garas ceļā pavadītas stundas līdz darbavietai, var īpaši neatvieglot tavu materiālo stāvokli, un vissvarīgākais — tas nepiedāvā nekādu izaicinājumu un nesola attīstības iespējas. Doma, ka tev patiesi būs jāsaista sevi ar šo darbu, var radīt depresiju jau pirms darba līguma noslēgšanas.

Taču kā atteikties no piedāvājuma pēc ilgiem veltīgiem meklējumiem? Un kā izskaidrot darba devējam, ka tu šo darbu patiesībā negribi, lai gan esi piedalījies intervijās un sarunās?

Rīkojies pēc savas vēlēšanās

Pieņemsim, ka darba devējs gaida tavu atbildi uz nedēļas beigām. Tu vari kļūt slims no lielas domāšanas, nespējot pieņemt pareizo lēmumu. Šādā situācijā ir tikai viens atrisinājums: dari to, ko tu vēlies, nevis to, ko vēlas citi. Ja tomēr jūti, ka labprāt turpinātu meklēšanu, tad tā arī dari.

Dzīve ir par daudz īsa, lai pieņemtu nepareizus lēmumus. Izsakiet savu atteikumu pieklājīgi un lietišķi.

Kā paziņot?

Pasaki, ka esi apdomājis un nolēmis atteikties no piedāvājuma. Izsaki darba devējam pateicību par uzticēšanos un viņa laiku. Darba devējs var būt gan vīlies, taču saprātīgi izteikta atteikšanās atstās par tevi iespaidu kā par cilvēku, kurš zina, ko grib.

Atteikšanās no darba piedāvājuma prasa drosmi un briedumu. Labākais veids, kā pieņemt grūtus lēmumus, ir apsvērt iespējamās sekas un izlemt, vai šie lēmumi ir tev piemēroti. Taču nekad nav vērts sadedzināt aiz sevis visus tiltus. Atstāj vienmēr nākotnes iespējas. Nevienam nepatīk sarežģītas situācijas, taču nevar salīdzināt vienu grūtu brīdi ar nedēļām, mēnešiem vai pat gadiem, kad esi spiests veikt darbu, kas tev nepatīk.