Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nav viegli būt princim

Britu prinči Viljams un Harijs, protams, ir vieni no bagātākajiem jauniešiem pasaulē, taču viņi nav izlutināti baltrocīši, kā mūsu mīļās TV dīvas Parisa Hiltone un Nikola Ričija. Prinči māk gan malku skaldīt, gan fermā lopus apkopt, ja vien tas ir nepieciešams.

Gada sākumā pēc cunami traģēdijas prinči ne tikai ziedoja naudiņu, bet arī paši devās palīgā brīvprātīgajiem saiņot palīdzības sūtījumu paciņas. «Mēs neesam atbrīvoti no darbiem, ko dara visi citi,» izteicās Harijs. «Mēs gribējām piedalīties. Mēs nevēlējāmies sēdēt maliņā un tikai izrakstīt čekus. Mums šis darbs sniedza ļoti lielu gandarījumu, jo zinājām, ka sūtījumi nonāks to cilvēku rokās, kam mēs cenšamies palīdzēt.«
Džoiss Midltons ierādīja Viljamam, kā pareizi jāsakārto mantas kastēs (tualetes papīra ruļļi, šampūni, zobu pastas + birstes, ziepes utt.), bet ar Hariju viņš pat sacentās, kurš sapakos vairāk kastu. Dienas beigās prinči bija tik noguruši, ka Viljams spējis tik pajokot, ka šie daudzie tualetes papīra ruļļu kalni viņam droši vien vēl labu laiku sapņos rādīsies. :)

Brāļi karavīri

Abiem prinčiem šis ir nozīmīgs gads. Maijā Harijs sāk mācības Karaliskajā militārajā akadēmijā Sandhērstā, bet Viljams vasarā beigs studijas Sv. Endrū universitātē Skotijā un arī iespējams pievērsīsies militārai karjerai, tāpat kā viņa tēvs, tēvocis un vectēvs.
Taču runā, ka Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas darbinieki nav īpašā sajūsmā par Viljama vēlmi stāties armijas rindās. Viņi uzskata, ka Viljamam drīzāk vajadzētu turpināt mātes — princeses Diānas — iesākto un pievērsties labdarībai. Šie darbinieki baidās, ka Viljama klātbūtne armijai piesaistīs lieku preses un sabiedrības uzmanību un armijniekiem ar princi būs tikai liekas klapatas. Viņiem būs jāsargā nākamais karalis no briesmām un tajā pašā laikā jādemonstrē, ka princis netiek lutināts un pret viņu izturas kā pret visiem citiem. Pārāk sarežģīti…

«Es nekādā ziņa nevēlos, lai mani lutinātu un sargātu,» protestē Viljams. «Ja es izšķiršos par labu armijai, gribu iet turpat, kur citi, un darīt to pašu, ko viņi.» Viljams uzskata, ka viņam tas būtu ļoti apkaunojoši, ja karaspēks dotos kaujā, bet viņu paturētu drošībā un liegtu cīnīties kopā ar biedriem.

Nepareizā tērpa izvēle
Kurš gan tīņa gados nesastrādā muļķības?! Taču, ja tu esi princis, par to tūliņ raksta avīžu pirmajās lappusēs. Pēc tam kad Harijs apmeklēja draugu rīkoto masku balli, viņa foto parādījās uz «The Sun» vāka un sacēla varenu skandālu. Princis bija neapdomīgi izvēlējies fašistu formas tērpu ar kāškrusta zīmi uz piedurknes. Pēc šīs publikācijas Bekingemas pils pārstāvji nekavējoties sniedza oficiālu paziņojumu: «Princis Harijs ļoti atvainojas, ja ar savu izskatu ir kādu aizvainojis. Nav šaubu, ka šī bija nepareiza kostīma izvēle.» Tabloīda lasītāji gan uzskata, ka prinča padomdevējiem vai brālim (arī viņš apmeklēja šo ballīti) noteikti vajadzējis Hariju jau laikus atrunāt no šāda tērpa izvēles…

Pēc notikušā Čārlzs izlēma sūtīt abus dēlus izglītojošā misijā uz Poliju, lai viņi ko vairāk uzzinātu par holokaustu un koncentrācijas nometnēm un paši savām acīm redzētu vietas, kur savulaik šausmu darbus sastrādāja vīri, kas nēsāja šādu formas tērpu.

Princis noraksta?

Šīs gan nav vienīgās nepatikšanas, kurās Harijs iekūlies pēdējā laikā. Ītonas koledžas bijusī pasniedzēja Sāra Forsaita pērn iesniegusi tiesā audiokaseti, kurā Harijs it kā atzīstas, ka viņa kursa darbu mākslas vēsturē pasniedzēja tam burtiski nodiktējusi. Tikai tā viņam izdevies savākt nepieciešamo punktu skaitu, lai iestātos prestižajā militārajā akadēmijā.

Gleznošanas eksāmena dienā (2003. gadā) mis Forsaita paaicinājusi Hariju savā kabinetā un izvilinājusi šo atzīšanos. Tiesa, ieraksts kasetē ir tik neskaidrs, ka pat Ītonas pārstāvji pēc lentes noklausīšanās nonākuši pie citāda atšifrējuma, nekā to piedāvājusi Forsaita. Arī Bekingemas pils noliedz, ka Harijs būtu krāpies ar savu kursa darbu. Prinča pārstāvis Padijs Hārversons uzstāj, ka šie apvainojumi ir ļoti netaisnīgi. Karaliskā ģimene esot veikusi neatkarīgu izmeklēšanu un secinājusi, ka «ierakstā ir saklausāmas tik tikko dzirdamas atsevišķas frāzes, no kurām nemaz nav iespējams pateikt, vai runātājs vispār ir princis». «Harijs nevienu nav mānījis!» apliecina viņa preses sekretārs.
Mjā… būt par princi reizēm nemaz nav tik superīgi.


Princis Viljams Arturs Filips Lūiss ir dzimis 1982. gada 21. jūnijā pl. 21:03.
Princis Henrijs Čārlzs Alberts Deivids ir dzimis 1985. gada 15. septembrī pl. 16:20.

Prinčiem var aizrakstīt:
Clarence House, St. James Palace, London SW1A 1BA, United Kingdom