Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piešķir pēdējos regulatora rīcībā esošos telefonu numurus

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome šodien nolēma mobilo sakaru priekšapmaksas kartes «Amigo» nodrošinātājai SIA «ZetCom» piešķirt 10 000 numuru, kas bija pēdējie regulatora rīcībā esošie mobilo sakaru numuri.

Operatoram piešķirtas tiesības lietot numurus diapazonā «8490000–8499999», aģentūru LETA informēja SPRK Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Līga Rimšēviča.

Iepriekš operators bija prasījis 100 000 numuru, bet regulators nolēma tos nepiešķirt.

Kā ziņots, regulators iepriekš norādīja uz numerācijas resursu trūkumu. Arī pēc mobilo sakaru operatoru SIA «Tele2» un SIA «Latvijas Mobilais telefons» domām, situācija ar numerācijas resursiem ir kritiska.

Operatoru skatījumā labākais risinājums numuru trūkuma problēmas risināšanai ir pāreja uz astoņu ciparu numerāciju, savukārt Satiksmes ministrija uzskata, ka pagaidām Latvijā jāsaglabā septiņu zīmju numerācijas sistēma, paralēli izstrādājot koncepciju pārejai uz astoņu zīmju numerāciju.

Septiņzīmju numerāciju iecerēts saglabāt, optimizējot esošos resursus.