Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bangladešā nogrimis vēl viens pasažieru prāmis

Bangladešā nogrimis vēl viens prāmis, un tā ir jau otrā pasažieru prāmja avārija šajā valstī nepilnas nedēļas laikā.

Glābēji trešdien cīnījās ar stipro vēju un upes straumēm, meklējot pasažierus no pārpildītā prāmja «M. V. Raipura» ar 200 pasažieriem, kas otrdien tropiskā vētrā nogrima Džamunas upē pie Aičas aptuveni 100 kilometrus uz rietumiem no galvaspilsētas Dakas.

Amatpersonas ziņo, ka 50 cilvēki atrasti dzīvi. Pastāv bažas, ka lielākā daļa pasažieru noslīkuši nogrimušā kuģa iekšienē vai viņus aiznesušas spēcīgās straumes.

Vairākums kuģa pasažieru bija strādnieki, kas devušies uz ostas pilsētu Ariču darba meklējumos. Prāmis bija reģistrēts 135 cilvēku pārvadāšanai, teica Bangladešas Iekšējā ūdenstransporta pārvaldes pārstāvis.

Svētdien vētrainajā Tentulijas upē nogrima vēl viens pārpildīts prāmis, aiznesot sev līdz 60 cilvēku dzīvības. Vēl 30 cilvēki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Bangladešā reģistrēts šokējoši liels prāmju katastrofu skaits — tajās ik gadu iet bojā simtiem cilvēku, lai gan valdība vairākkārt solījusi sakārtot šo nozari.

Lielai daļai Bangladešas prāmju trūkst drošības aprīkojuma, un to īpašnieki nereti ignorē laika prognozes un kuģošanas noteikumus, lai gan bieži notiek nelaimes gadījumi.