Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FIB: Tbilisi Buša virzienā mestā granāta bija bīstama viņa dzīvībai

ASV prezidenta Džordža Buša uzrunas laikā Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi pagājušajā otrdienā viņa virzienā mestā rokas granāta bija kaujas granāta un bija bīstama viņa dzīvībai, trešdien paziņoja ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB).

Kā žurnālistiem paziņoja FIB pārstāvis Gruzijā Braians Parmens, izvairīties no sprādziena un lieliem cilvēku upuriem burtiski palīdzējis brīnums.

Buša virzienā granātu metušais noziedznieks bija to pirms tam ietinis sarkanā lakatā. Viņš to acīmredzot bija darījis tāpēc, lai līdzās stāvošie cilvēki nepamanītu, kāds priekšmets atradies viņa rokās. Tas arī palīdzējis izvairīties no sprādziena — «granātas kapsula-detonators nenostrādāja mīkstā trieciena dēļ».

Pēc Parmena teiktā, padomju ražojuma rokasgranāta RGD-5 bijusi bīstama ASV un Gruzijas prezidentiem, kā arī lielam skaitam cilvēku, kuri bija sapulcējušies noklausīties Buša uzrunu.

Viņš arī paziņoja, ka lietu izmeklē FIB un citi ASV dienesti ciešā sadarbībā ar Gruzijas tiesībsargājošām iestādēm. Viņš pauda gandarījumu par Gruzijas Iekšlietu ministrijas darbinieku profesionālo darbu un pavēstīja, ka ar Gruzijas puses palīdzību lieta tiks atrisināta.

Kā LETA jau ziņoja, Džordža Buša uzrunas laikā Tbilisi 10. maijā viņa virzienā aptuveni 30 metru attālumā mesta rokas granāta, taču tā nesprāga un Gruzijas drošības dienestu darbinieks to aiznesis drošā vietā.

Gruzijas varas iestādes pēc tam paziņoja, ka rokasgranāta nav mesta, bet gan tā atrasta laukumā cilvēku pūlī, taču tā nav varējusi eksplodēt.

Kā pēc incidenta paziņoja Gruzijas Drošības padomes sekretārs Gela Bežuašvili, aptuveni 50 metru attālumā no Buša uzstāšanās vietas atrastā rokasgranāta nebija spējīga eksplodēt.

«Padomju ražojuma rokasgranāta RPG-5 tika atrasta laukumā. Tā nebija darba kārtībā. Patiesībā nebija nekādu iespēju, ka tā varētu sprāgt,» preses konferencē pavēstīja Bežuašvili. «Tā nebija kaujas granāta, bet tā sauktā inženieru [granāta]. Kā saka speciālisti, to nebija iespējams uzspridzināt laukumā. Kaut arī pēc noteiktām manipulācijām to varēja pārveidot sprādzienbīstamu.»

Bušs pēc uzrunas izlidoja no Tbilisi un atgriezās Vašingtonā pēc piecas dienas ilga ceļojuma Eiropā, apmeklējot Latviju, Nīderlandi, Krieviju un Gruziju.